Емил Боев е намерен мъртъв край Перник след 2 месеца в неизвестност Снимка: © Facebook

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Близо 2 месеца след изчезването на 25-годишния Емил Боев, тялото му е намерено край водем до Перник. Това съобщава БНТ.

По информация на обществената медия, тялото на мъжа е намерено късно снощи, след като е изплувало от езеро край кв. "Бела вода". Тялото на Боев е разпознато от неговото семейство.

Това потвърди и Окръжната прокуратура в Перник. Предстои да бъде извършена и ДНК експертиза, която да установи категорично самоличността на лицето.

При първоначалния оглед не са открити следи от насилие, а днес се очаква да бъде извършена и аутопсия от специалисти.

Районът, в който е намерено тялото на Боев, е бил обхождан по време на издирването му, но въпросното езеро не е било проверявано заради трудните условия. Прокуратурата допуска, че мъжът се е удавил, тъй като при такива случай тялото първо потъва и след това в зависимост от метеорологичните условия изплува на повърхността. Това е вероятната причина той да не бъде забелязан в продължение на месеци.

По-рано Нова телевизия съобщи, че в изплувалото тяло край Перник е открита личната карта именно на изчезналия Боев. Той беше видян за последно на 28 януари на кукерския фестивал “Сурва” в Перник. Оттогава спасителни екипи, пожарникари, доброволци и дронове с термокамери се опитваха да го намерят, но без резултат.

Важно днес

Фискалният съвет предлага орязване на бюджетите на отбраната и МВР и допълнително облагане на банките

Симеон Дянков настоява да отпаднат 20-те заплати, които се получават при пенсиониране в някои сектори

17:37 - 17.06.2026
Спорт

Килиан Мбапe чупи рекорди, а Франция бие на Световното

Успех с 3:1 срещу Сенегал

00:18 - 17.06.2026
Важно днес

Сливенският митрополит защити украинските свещеници и бежанци

По думите му църквата не може да остане безучастна към нуждата от духовна подкрепа

20:19 - 16.06.2026
Важно днес

Васил Филипов е глобяван три пъти за превишена скорост на "Челопешко шосе"

Съдът го остави за постоянно в ареста

18:48 - 16.06.2026
Пътуване

Ryanair не харесва новите правила за багажа на ЕС

Компанията критикува промените като "поредната безсмислена регулация"

16:51 - 16.06.2026
Коли

Citroën става Sytroën в новата рекламна кампания на марката

Омар Си ще е "специалният съветник" на автомобилния френски гигант

15:59 - 16.06.2026
Важно днес

Гълъб Донев назначи бивш кадър на ДАНС начело на Финансовата инспекция

Пламен Тодоров е завършил Академията на МВР и ЮЗУ

15:52 - 16.06.2026