Интернет се разочарова, че снимката с брада на Марк Зукърбърг е фалшива Снимка: © Майк Ръндъл

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Марк Зукърбърг не си е пускал брада, макар на мнозина потребители в интернет да им се иска да го беше направил.

39-годишният основател и главен изпълнителен директор на Meta оглави трендовете в социалните мрежи тази седмица заради една снимка. Причината - на нея изглежда много различно и, поне според хората в нета, много добре.

На 18 април Зукърбърг сподели видео в Instagram, в което обявява „нова версия на Meta AI“. Впоследствие внимателно ретуширан скрийншот от клипа се разпространява, а мнозина мислят, че Зукърбърг е направил секси преобразяване.

Виновникът за снимката е потребител с името Майк Ръндъл. Той добавя брада и мустаци към кадъра на Зукърбърг, леко усмихнат, и го споделя в X (Twitter).

Оригиналната публикация на Ръндъл събира над 2 милиона гледания, а друга снимка - "преди и след" на Зукърбърг без брада с променената снимка събира повече от 22 милиона.

Лудост е как една брада може да промени живота на един мъж“, гласи заглавието ѝ.

Колажът става и повод за десетки мемета.

С мисълта, че милиардерът наистина се е преобразил, хората активно коментират новата му визия из големите социални платформи.

Снимката стигна до Instagram, където медията The Shade Room я публикува с въпроса: „Всички ли мислите, че Марк трябва да си пусне тази брада?“.

Това привлече вниманието на самия Зукърбърг, който коментира „Добре, кой направи това?“.

Когато хората научиват, че снимката всъщност не е истинска, те са меко казано разочаровани.

В оригиналното видео на Зукърбърг има коментари като: „БРАДАТА Е ФАЛШИВА??“ и „Няма да стана жертва на катфишинг".

Други призовават милиардера да направи снимката реалност. „Братле, пусни си брадата“, „Трябва да си пуснеш брадата наистина“.

Зукърбърг изглежда е взел препоръките присърце. Изданието People пише, че във вече изтекло стори, милиардерът е споделил снимка с бръснач и "замислено" емоджи.

Той също така намигна към хората, които предпочитат фалшивия му външен вид пред обичайното му, гладко избръснато лице - като сложи песента на Джак Харлоу „They Don't Love It“ към сторито си.

„Харесва ми, че Зук премина само за няколко часа от чудене кой е направил снимката брадата до размисъл дали да не спре да се бръсне", написа създателят на ретуширания скрийншот.

Дори съпругата на Зукърбърг, Присила Чан, се включи в дискусията. Тя сподели брадатата снимка в собствените си сторитата и се пошегува: „Някой да е виждал съпруга ми???“, „А кой е този мъж?“.

Важно днес

Борисов: Когато разбрах за ареста на Благомир Коцев, знаех, че това е краят на правителството

Борисов заяви, че не протестите, а "самонадеяността" е свалила кабинета

22:38 - 02.01.2026
Бизнес

Над 1 млрд. лева кеш са внесени в банките само в последните два работни дни на 2025 година

Банковият сектор в България отчете безпроблемен преход към еврото

17:08 - 02.01.2026
Политика

Близка до Орбан компания може да придобие рафинерията в Сърбия

Сръбският президент очаква сделката да стане факт до 18 януари.

16:37 - 02.01.2026
Спорт

Александър Везенков попадна в идеалния отбор на Евролигата

Поредно голямо признание за българина

16:13 - 02.01.2026
Важно днес

Борисов реши да даде първото си интервю от години пред Явор Дачков

Разговорът е записан предварително в централата на ГЕРБ

14:38 - 02.01.2026
Важно днес

Кипър поема за втори път ротационното председателство на ЕС

Островната държава ще председателства съвета на ЕС в до края на юни 2026 година

13:34 - 02.01.2026
Важно днес

Спортът не бил за него, но приемал по-високи дози аспирин - Тръмп говори за здравословното си състояние

Американският президент определя здравето си като "перфектно" на фона на опасения за възрастта му

12:13 - 02.01.2026
Важно днес

Поскъпва пътуването по магистралите в Северна Гърция

По-високите такси засягат и основния трафик от България

10:37 - 02.01.2026