След обидата към младите лекари, сега Тошко Йорданов настъпи лопатата и със "Студенти против мафията" Снимка: © Стопкадър/БНТ

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


След като през юли зам.-председателят на "Има такъв народ" Тошко Йорданов си навлече гнева на младите лекари като ги обвини в прекомерни претенции за заплати, днес Йорданов успя да вбеси и обединението "Студенти против мафията".

Тази сутрин Йорданов и представители на организацията - Мартин Грозев, Александра Асенова и Александър Йорданов, гостуваха в предаването на БНТ "Денят започва с Георги Любенов". Темите бяха огромните протести и последвалата оставка на кабинета "Желязков".

Йорданов разказа в ефир следния сюжет - преди да влезе в студиото на Любенов, се разминал със студентите в коридорите на БНТ, чието участие тъкмо е било приключило.

"Един от тях дойде да ме пита за "Ново начало" и аз му показах тази снимка и го питах кои са хората на нея. Той каза, че разпознава Бойко Борисов, Асен Василев, но не знае кой е третият човек (Йордан Цонев, бел.авт.) Аз оглупях леко, защото не е възможно да нямаш грам подготовка за политическата ситуация в страната и да говориш с лозунги. Явно не е нужно хората да се образоват", каза Йорданов.

В хода на разговора депутатът от "Има такъв народ" нападна младежите, които протестираха срещу правителството още няколко пъти. Йорданов твърди, че те не знаят защо протестират. Намекна и че не разбират от политика.

Но в страницата на "Студенти против мафията" в Instagram се появи публикация, според която зад кадър Тошко Йорданов е нарекъл единият от тримата младежи - Александър Йорданов - "ненормалник".

В краткия текст към поста се посочва, че това се е случило след разговор преди ефир. От обединението обясняват единствено, че Александър Йорданов е потърсил отговорност за “500-те долара за българските медици” от народния представител!"

Без повече детайли от обединението добавят, че "нашият член ще защити достойнството си по съдебен ред".

"Булевард България" се опита да се свърже с представител на "Студенти против мафията" за повече информация, но до момента неуспешно.

На този фон са абсурдни думите на Йорданов в същото това интервю, в което посочва като причина за протестите "липсата на добра комуникация с хората".

Явно често му се случва да не комуникира добре, защото след скандалното му изказване по адрес на лекарите специализанти депутатът отново се оправда, че бил „неправилно разбран“. Тогава каза, че „едно парченце“ е било извадено от контекста.

Нищо чудно и сега да се окаже, че подигравките и обидите му към младите хора от протеста са били грешно разбрани.

Тошко Йорданов vs. младите лекари: Ако не работите в България, ще вкараме специалисти отвън за 500 долара

Тошко Йорданов се извини, но не се отрече от думите си по адрес на младите лекари

Важно днес

В София се провежда нов протест срещу кабинета „Радев“ и бюджета

Това е вторият протест срещу кабинета „Радев“

19:53 - 03.07.2026
Важно днес

Въздушна линейка спаси жена след скок с парашут край Ихтиман, наложи се да кацне на кръстовище

Медицинският хеликоптер е изпълнил още две мисии

19:25 - 03.07.2026
Важно днес

Иван Демерджиев и Калин Стоянов влязоха в спор – важат ли санкциите „Магнитски“ в България?

Спорът започна след реплика на Делян Пеевски, че санкциите не важат у нас

18:10 - 03.07.2026
Важно днес

Варненски архитект от времето на ГЕРБ e с обвинение заради "Баба Алино"

Обвиняем е за издаване на "удостоверения за търпимост" на сгради, които не са съществували

17:59 - 03.07.2026
Важно днес

"Аз Не Съм Семестриална Такса" или защо студенти и преподаватели пак протестират срещу ректора на НАТФИЗ

Искат оставката на Мирослав Дачев заради липса на диалог, непрозрачност и натиск

17:13 - 03.07.2026
Важно днес

И Италия спира санкциите на ЕС срещу руския патриарх Кирил

Спорове има и около тавана на цените за търговия с руски нефт

15:55 - 03.07.2026
Важно днес

Нов протест срещу Румен Радев и Бюджет 2026 се събира в петък

Протестът е свикан за 3 юли пред Президентството

15:26 - 03.07.2026
Важно днес

Обвиниха касиерка на политическа партия за измама с банкови кредити за почти 1 млн. евро

Според прокуратурата най-големият изтеглен заем е за 125 хил. евро

15:24 - 03.07.2026