Третото издание на The Harmony Collection: партньорство между The Macallan и Стела и Мери Маккартни Снимка: © Macallan Bulgaria

Шотландската марка уиски The Macallan обяви своето партньорство със сестрите Стела и Мери Маккартни, което обединява общата им страст към природата.

Съвместната работа на Стела и Мери с The Macallan доведе до създаването на третото издание на The Harmony Collection - годишна серия с лимитирани издания, подчертаваща иновациите и креативността на марката.

Anna Metaxas Mcallan Анна Метаксас, регионален посланик на The Macallan за Източна Европа и Гърция по време на официалното представяне на третото издание на The Harmony Collection в София.

Третото издание на The Harmony Collection е в почит към земите на Шотландия, които свързват хората от различни поколения, населявали тези места.

В рамките на годишната серия се представят две уникални издания: The Macallan Harmony Collection Amber Meadow и Green Meadow, вдъхновени от любовта на сестрите Маккартни към Шотландия и техните спомени от шотландската провинция.

За да бъде подчертана тази връзка, кутиите на двете издания са направени от екологично чисти материали, извлечени от шотландските тревни площи. Освен акцентиращи върху значението на рециклирането и възобновяването на материали, кутиите включват и кадри на имението The Macallan, заснети от Мери Маккартни.

Вкусовите характеристики на новото издание на The Macallan също са вдъхновени от природата в Шотландия, с използването на комбинация от дъбови бъчви, обработвани със шери и бърбън.

Стела и Мери МакКарти

Главният уиски създател Стивън Бремнър отбелязва: „В The Macallan Harmony Collection Amber Meadow може да откриете един истински свят. Това е едномалцово уиски, пропито с аромат на топли ливади и зрели полета с ечемик, с богат завършек, наситен с аромат на цитрусови плодове. Със своя 100% естествен летен вечерен цвят, получен от изключителните бъчви от дъб, обогатени с шери и бърбън, то отразява богатството на вкуса, което ви очаква. Ароматите на свежи цитрусови плодове, ванилия, кокос и зрели полета с ечемик се допълват от нотки на дъб, лимон, пъпеш, а съчетани с класически сладкиш и бадем със зелен чай, те предшестват богат и сладък завършек.“

Партньорството между сестрите Маккартни и The Macallan е дебют, отразяващ творческия процес и общата им любов към природата. Сътрудничеството се отразява и в лимитираната колекция "Together", предлагаща на почитателите специално създадени аксесоари за дома. Тя включва лимитирана селекция от 11 предмета за различен начин на живот, проектирани от тях и изработени с майсторство от опитни занаятчии.

Колаборацията между сестрите Маккартни и The Macallan се подчертава и чрез дебютното им общо лого, което обединява двата изключителни бранда.

Консумирай отговорно!

www.konsumirai-otgovorno.bg


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Култура

Мартин Пар - човекът, който промени документалната фотография, е починал на 73 години

Наричан „хроникьор на британския живот“, Мартин Пар оставя след себе си над 120 книги и хиляди кадри

20:15 - 07.12.2025
Спорт

“Левски” се завърна към победите след успех срещу “Спартак” (Варна)

“Левски” завършва календарната година с 44 точки

19:56 - 07.12.2025
Важно днес

Благомир Коцев би се кандидатирал за президент, ако хората го поискат

Въпросът обаче не е на дневен ред на този етап

19:25 - 07.12.2025
Важно днес

Почина основателят на "Фантастико" Валери Николов

Той е починал на 74-годишна възраст след продължително боледуване

18:06 - 07.12.2025
Спорт

Ландо Норис спечели първата си титла във Формула 1

Без много драма, но с много напрежение в Абу Даби

17:11 - 07.12.2025
Важно днес

Красен Станчев: Бюджет 2026 създава опашки от искащи пред тези, които доят хората

Новият бюджет не решава проблемите и хората ще го разберат много бързо, смята икономистът

16:58 - 07.12.2025
Важно днес

Делян Добрев: Допуснахме много грешки с гласуването на бюджета

ГЕРБ припознавали втория вариант на бюджета като свой, предишният бил на мнозинството

16:06 - 07.12.2025
Важно днес

Пеевски организира контрапротести в защита на правителството

Структурите на ДПС по места обявяват демонстрации под мотото "Не на омразата"

13:31 - 07.12.2025
Важно днес

Гръцките фермери отново затвориха границата между Гърция и България

Спряно е движението на камиони през пунктовете “Кулата - Промахон” и “Илинден-Ексохи”

13:28 - 07.12.2025