Бактериална инфекция вкара Мадона в болница. Световното ѝ турне се отлага Снимка: © Getty

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Мадона е била настанена в болница - в интензивно отделение - за да се лекува от "сериозна бактериална инфекция", предаде Би Би Си късно в четвъртък. Здравословното ѝ състояние е причината за отлагане на световното ѝ турне, посветено на 40-ата годишнина от излизането на първия ѝ сингъл - Holiday. Концертите трябваше да започнат идния месец.

За болестта на поп иконата съобщи мениджърът ѝ. По думите му състоянието ѝ е било "сериозно", довело е до „неколкодневен престой в интензивното отделение“, но се очаква пълното възстановяване на 64-годишната звезда. В изявлението на Гай Осери се казва, че здравето на Мадона се подобрява, но тя все още е под медицински грижи.

Според медийни публикации тя е била настанена в болница в Ню Йорк. По-късно през деня в петък Би Би Си съобщи, че певицата вече е изписана и се чувства по-добре.

Турнето на Мадона, което се отлага заради здравето ѝ, е наречено Celebration Tour, а идеята беше с него тя да обиколи света и да изпее на 84 сцени най-големите хитове в кариерата си. Първият концерт трябваше да е на 15 юли във Ванкувър, Канада, а последният - на 30 януари в Мексико Сити. Европейската част от турнето започваше на 14 октомври в Лондон.

При обявяването на турнето през януари Мадона каза на феновете: „Развълнувана съм да изследвам възможно най-много песни с надеждата да дам на феновете си шоуто, което чакаха.“ Най-големите хитове на Мадона обхващат няколко десетилетия - от Into The Groove (1985), Like A Prayer (1989), през Vogue (1990) и Hung Up (2005).

Предполага се, че преди да влезе в болница Мадона е била в последния етап от режима на репетиции в подготовка за турнето.

През 2009 г. тя постави световен рекорд на Гинес за най-касово музикално турне на жена изпълнител. Тогава обиколката се казваше Sticky & Sweet, а една от датите бе в София.

Според американското издание Forbes поп звездата е на 45-о място в женската класация по богатство. Мадона Луиз Чиконе е израснала в град Детройт, Мичиган. През 1978 г. тя се премества в Ню Йорк, за да преследва кариера в танците и музиката.

Мадона празнува 40 години на сцената със световно турне в Европа и Америка

Важно днес

Радев отказал участие в трибунала срещу Русия, защото Путин не е капитулирал

"Мисля, че тези условия не съществуват и едва ли ще съществуват"

12:35 - 22.05.2026
Спорт

България в Лигата на нациите - какво трябва да знаете

Вторите в света започват участието си на 10 юни

11:47 - 22.05.2026
Важно днес

Найденов призова Сарафов да "прояви чест" и да напусне съдебната система

"Прогресивна България" внася промени, с които директорът на НСлС вече няма да е зам.-главен прокурор

11:18 - 22.05.2026
Важно днес

Борисов прехвърли на Данаил Кирилов отговорността за избора на Теодора Георгиева

Той обвини Георгиева за това, че е била "бухалка" срещу ГЕРБ

09:53 - 22.05.2026
Кино и сериали

"Емили в Париж" приключва завинаги със сезон, сниман в Гърция

Сериалът стана един от най-големите хитове на Netflix след пандемията

08:16 - 22.05.2026
Важно днес

Тръмп направи нов завой: изпраща 5000 войници в Полша заради Карол Навроцки

Няколко дни по-рано беше отменено изпращането на 4000 войници

07:48 - 22.05.2026
Важно днес

Близо 24 000 зрелостници се явяват на втората задължителна матура

Повече от половината ученици са на изпит по английски език

07:37 - 22.05.2026
Важно днес

Съдът в Турция отстрани лидера на най-голямата опозиционна партия срещу Ердоган

Присъдата провокира нова вълна на напрежение в Турция

19:24 - 21.05.2026