Бил ли е наистина Стилиян Петров кандидат на ГЕРБ за кмет на София? Снимка: © Фондация "Стилиян Петров"

Бившият национал Стилиян Петров е бил сред обсъжданите кандидати за кмет на София от ГЕРБ, преди Антон Хекимян да бъде номиниран от Бойко Борисов.

Това потвърди общинският съветник Георги Георгиев пред bTV. Самият Георгиев имаше амбиции за кандидатурата, но призна, че Борисов е търсил човек извън партията заради "умората на хората" от 18-годишното управление на ГЕРБ в столицата.

В интервю за "Дарик радио" Петров не отрече, че това се е случило, но го определи като нещо "несериозно".

"Това е нещо много отговорно, за такива позиции се изискват хора, които знаят и могат да ръководят такива процеси. Аз съм футболен човек. Изградил съм се като спортист. Имам знания за това как се работи във футбола, работил съм и като треньор, и като отговорник във футбола", каза той.

Според неофициалната информация, която се разпространяваше от ГЕРБ, Петров е отпаднал като вариант заради формална причина с липса на уседналост.

Между двата тура на местните избори самият лидер на партията Бойко Борисов обяви, че кандидатът на ГЕРБ за кмет на София Антон Хекимян не е бил първият му избор. Той каза, че е имал друго име предвид, но се е наложило да го смени поради причините, поради които Асен Василев не успя да гласува в Хасково, а именно липса на уседналост и липса на регистрация в София. "Затова стана така спешно и така се получи", обясни Борисов и добави, че "хич не се ядосва".

Оказва се, че думите на Борисов са само частично верни. Петров наистина е от Монтана, но от отговора му пред Дарик радио излиза, че той не е имал и няма аспирации нито към кметския пост, нито към политиката.

В момента Стилиян Петров е част от екипа на Димитър Бербатов, който се бори за пълна промяна в БФС.

Интересното е, че в избрания през 2021 г. Изпълком на БФС членува кмет на ГЕРБ - Даниел Панов от Велико Търново.

Той призова държавните институции да поемат отговорност за безобразията във футболната асоциация и нарушенията на закона от страна на висши функционери в нея.

"Да си поемат отговорностите, както ние заставаме с лицата си, за да се борим за по-добро развитие на българския футбол. Заставаме с имената си да защитаваме интересите на българския футбол. Тези хора (БФС) няма да поемат отговорност, защото все още си мислят, че работят добре за българския футбол", каза той.

Петров посочи, че в БФС работят "хора, зависими от заплати - ако не са на тези позиции, остават на улицата" и хора, "които са показали, че не могат да ръководят дори личния си живот".

"Единственото, което излиза е корупцията, уреждане на мачове, репресията към клубовете, недобре работещата система. Подготовката на футболистите изостава от това, което се изисква в най-големите първенства. Футболистите идват неподготвени. Аз имах шанса да изляза много млад и разбрах какво означава да се бориш за мястото си и за професионализъм. Когато не си на ниво, идва следващият, а в България това се превръща в даденост", каза още Петров.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Политика

ЕС разследва „SkinnyTok“ – тенденцията за екстремно отслабване в TikTok

TikTok е разследван по европейския закон за онлайн съдържание

19:24 - 20.05.2025
Живот

Жерар Депардийо отново се изправя пред съда – този път за побой над италиански папарак

След присъда за сексуален тормоз, Депардийо се изправя пред ново обвинение в Италия

18:15 - 20.05.2025
Важно днес

Джордже Симион твърди, че Франция се е намесила във вота и ще оспорва загубата в съда (Обновена)

Загубилите изведнъж заговориха за "чуждестранна намеса" във вота

17:40 - 20.05.2025
Важно днес

Верижна катастрофа предизвика сериозно задръстване на бул. "Цариградско шосе"

Инцидентът е станал около 16:30 часа. 

17:00 - 20.05.2025
Политика

ЕС и Великобритания удариха в синхрон Русия с нови санкции по "сенчестия" флот

Брюксел и Лондон се опитват да засилят натиска върху Путин, но без съдействие от САЩ

15:40 - 20.05.2025
Зелен булевард

Билото на Софийска планина е с нова туристическа маркировка

Доброволците в третата инициатива от проекта на БТС и Kaufland България – „Не губи посоката“, поставиха 15 указателни табели и се включиха в дейности по почистване на района около чешмата „Момин дол“

15:02 - 20.05.2025
Кино и сериали

"Улица Сезам" отива в Netflix, след като Тръмп спря парите обществени медии в САЩ

Предаването стартира през 1969 г.

14:58 - 20.05.2025
Живот

Високият зрителски вот за Израел на "Евровизия" роди съмнения. Страните искат отговори от EBU

Обществените телевизии на Испания, Белгия, Финландия и Исландия се усъмниха във вота

14:44 - 20.05.2025
Важно днес

ТВ водещият Боби Ваклинов реши да прави политически проект

Бившият репортер от "Господари на ефира" обяви начало на "народно движение за истински промени"

14:37 - 20.05.2025