На 48 г. "момичето за милион долара" Хилари Суонк стана майка на близнаци Снимка: © Getty Images

Актрисата Хилари Суонк стана майка за първи път на 48-годишна възраст.

Двукратната носителка на "Оскар" за най-добра главна роля е родила близнаци от своя втори съпруг Филип Шнайдер.

"Не беше лесно! Но си заслужаваше, и още как", пише тя в Instagram, като показва своя снимка с новородените си син и дъщеря.

Хилари Суонк и Филип Шнайдер са заедно от 2016 г., когато се запознават на "сляпа" среща от техни приятели. Малко преди това актрисата беше сгодена за бившия професионален тенисист Рубен Торес. Първият ѝ брак с актьора Чад Лоу приключи още през 2007 г.

В интервю за сайта "Extra" Суонк разказва, че е мечтаела да стане майка още като младо момиче.

Тя признава, че отначало е отлагала създаването на семейство заради актьорската си кариера - на 26 години тя вече беше получила първата си награда "Оскар" за "Момчетата не плачат", а пет години по-късно заслужи още една статуетка за "Момиче за милион долара", режисирана от Клинт Ийстуд.

В по-късните години, когато професионалните ѝ ангажименти намаляват, плановете ѝ отново се оказват пред спънки - този път заради липсата на правилния партньор. До момента, в който открива бъдещия баща на децата си в лицето на предприемача Филип Шнайдер.

Суонк определя бременността си като "абсолютно чудо".

Това не е първият случай, в който популярна личност успява да стане майка на късна възраст. През 2018 г. датската актриса Бриджит Нилсен роди петото си дете, докато вече беше на 54 г. Бившата съпруга на Силвестър Сталоун разказваше, че плановете ѝ да зачене дете чрез инвитро процедура са започнали цели 10 години по-рано, когато тя е решила да замрази свои яйцеклетки.

Тогава Нилсен коментираше, че жените не бива да се колебаят от късното родителство: "Разбирам хората, които казват: "Как се е осмелила да го направи", но колко много мъже стават бащи на 60 и 70 г., без да имат никакви колебания?".


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

КЗП поиска отнемане на лицензите на A1, Vivacom и Yettel

Войната между комисията и трите мобилни оператора навлезе в гореща фаза

16:57 - 20.01.2025
Живот

Камерън Диас се завръща с нов филм след 10 години пауза, които промениха живота ѝ

Камерън Диас: Звездата, която се чувства най-щастлива далеч от киното

16:10 - 20.01.2025
Политика

Тръмп се закле като 47-ия президент на САЩ и обяви началото на "Златен век"

Доналд Тръмп положи отново клетва като президент на САЩ

16:10 - 20.01.2025
Важно днес

Грипна епидемия в нови три области, Ямбол затваря училищата

След Хасково и Видин, временни мерки са обявени в Ямбол, Пловдив и Благоевград

15:45 - 20.01.2025
Важно днес

Азербайджан най-после пусна природния газ към България

"Булгаргаз" потвърди, че най-големият доставчик отново подава гориво

15:35 - 20.01.2025
Кино и сериали

A Thousand Blows: Новият сериал от създателя на Peaky Blinders

"Лондон обещава само едно - да те убие при първа възможност"

15:12 - 20.01.2025
Важно днес

Човек загина при катастрофа на "Цариградско шосе"

Още една жена е приета в болница и е в тежко състояние

14:57 - 20.01.2025