Студентите от Vivacom Техническа Академия навлизат в реалния бизнес с лекции и практически упражнения в телекома Снимка: © Виваком

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Студентите от юбилейното 15-о издание на Vivacom Техническа Академия надграждат обучението си с лекции и практически занятия през втория семестър във Vivacom.

Младежите станаха част от знаковата образователна инициатива през есента, а днес имат възможност да черпят реален бизнес опит директно от топ експертите на високотехнологичната и иновативна компания.

Партньорството между Техническия университет – София и Vivacom е единственото по рода си в страната и в този смисъл дава тази уникална възможност на младите специалисти да се учат от страхотни професионалисти в най-динамично развиващия се телеком в България.

В Академията те се запознават и с най-новите технологични решения в телекомуникациите в световен план, което ги мотивира да надграждат своите знания и да стават все по-добри.

Щастливи сме, че досега във Vivacom Техническа Академия са участвали 326 студенти, а над 40% от тях са продължили професионалния си път в компанията. Тази година надграждаме програмата с иновативен хакатон формат, който ще осигури още по-интерактивен и вдъхновяващ начин за учене и работа в екип.

Благодарим на нашите партньори от Техническия университет - София и всички лектори от Vivacom за дългогодишната подкрепа, защото заедно даваме възможност на младите хора да изградят умения, които се търсят във високотехнологичния бизнес по целия свят“, коментира Малина Чавдарова, директор „Човешки ресурси“ във Vivacom.

В Академията участват 16 експерти от Vivacom и двама преподаватели от ТУ София, които водят курсове по ключови теми като: Бизнес комуникация и презентационни умения“, „Търговски решения и разработване на продукти и услуги“, „Стратегия и развитие на телекомуникационните мрежи“ и „Софтуерни продукти и Бази данни“, „Управление на проекти“, „Технически английски език“, „Правна рамка и регулация на телекомуникациите“.

И през новата учебна година на Академията студентите ще имат възможност да посетят наземната сателитна станция Плана – най-голямата на Балканите /линк към наградата на Световната телепорт асоциация), както и Центъра за управление на мрежата на Vivacom.

Кино и сериали

Сериалът „Повелителят на мухите“ започва като игра и свършва с илюзията за невинност

Сериалът излезе на 24 февруари в HBO Max

18:01 - 26.02.2026
Важно днес

Започна проверка на ЕРП-тата заради високи сметки за ток

600 потребители са подали сигнал до КЗП за високо сметки 

17:35 - 26.02.2026
Важно днес

Досиетата "Епстийн" застигнаха форума в Давос - шефът му хвърли оставка

Разсекретените документи доведоха до оттеглянето на Бьорге Бренде

16:15 - 26.02.2026
Важно днес

Мирослав Рашков отговори на уволнението си с политическа атака

Рашков намеси политическа партия в случая “Петрохан” и обяви, че напуска системата на МВР

15:52 - 26.02.2026
Технологии

Новият Galaxy S26 Ultra представя първия в света вграден Privacy Display

Galaxy S26 е нова серия AI смартфони, създадени да улесняват ежедневието

15:47 - 26.02.2026
Важно днес

София загуби делата за сметосъбирането в „Люлин“ и „Красно село“

Процедурите за „Средец“, части от „Лозенец“ и „Студентски“ се връщат на етап класиране

14:59 - 26.02.2026
Важно днес

Председателят на ВКС Галина Захарова поиска Прокурорската колегия на ВСС да реши за Сарафов

Над 5 часа продължава заседанието на пленума на ВСС

14:23 - 26.02.2026
Технологии

A1 започва предварителните поръчки на новата серия Samsung Galaxy S26

До 10 март важи специална оферта, с която клиентите могат да спестят до 200 евро

14:15 - 26.02.2026
Важно днес

Теодора Георгиева не знае какво е „сериозното нарушение“, за което може да бъде уволнена

Няма конкретно обвинение, а само бланкетна форма за сериозно нарушение, каза българският европейски прокурор

13:27 - 26.02.2026