Илон Мъск е на крачка от приключване на сделката за придобиване на Twitter - този път наистина.
Wall Street Journal съобщава, че Мъск е задействал предоставянето на 13 млрд. долара по банков път от финансовите институции, които са осигурили заема за една от най-големите сделки в индустрията на социалните мрежи.
Парите се депозират в специална сметка, от която ще бъдат прехвърлени на разположение на Мъск, след като бъдат изпълнени финалните условия по договаряне на придобиването.
Заявлението за финансиране, което той е изпратил до банките си, обикновено се задейства между 3-5 дни преди парите да бъдат необходими в наличност. Wall Street Journal посочва, че тази процедура се смята за обичаен етап от оформянето на сделките - но в случая предизвиква много голям интерес заради постоянните съмнения около намеренията на Илон Мъск с Twitter.
Междувременно - най-богатият човек в света реши да демонстрира чувството си за хумор, като се появи в централата на компанията в Сан Франциско, носейки кухненска мивка в ръце.
Снимката му беше разпространена през профила му в платформата с коментар "Let that sink in" (игра на думи между идиома "Помислете си малко над това" и съвсем буквалния смисъл на фразата: "пуснете мивката").
Служителите на Twitter се подготвят да изслушат Илон Мъск на лична среща в петък, според вътрешна комуникация на компанията, публикувана от WSJ.
Мъск дава още една индикация за финала на сделката, като е сменил кратката си биография в Twitter-профила си на "Chief Twit", a местоположението си - на "централата на Twitter".
Entering Twitter HQ – let that sink in! pic.twitter.com/D68z4K2wq7
— Elon Musk (@elonmusk) October 26, 2022
Ако сделката не пропадне изненадващо в последния момент, Мъск би трябвало да плати общо 44 млрд. долара за придобиването. Обратът беше провокиран по принуда, след като действащите мениджъри на компанията заведоха дело срещу него, за да го накарат да изпълни първоначалните условия на офертата си към социалната мрежа.
Мъск се опита да се освободи от ангажимент, като нападна компанията с обвинения, че прикрива информация за реалния брой на активните си потребители и броя на ботовете.
Милиардерът има намерения да преобразува Twitter, така че да либерализира модерацията на съдържанието и да направи платформата по-доходоносна за акционерите.
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: