Спортният уикенд: Край на сезона във Формула 1, Италия се сбогува с Паоло Роси

Снимка: © Getty Images

Сезон 2020 във Формула 1 завърши с победа на Макс Верстапен в Гран При на Абу Даби. Нидерландецът водеше от началото до края и заслужено записа втора победа за сезона и общо десета в своята кариера.

На над 15 секунди зад него финишираха двата Мерцедеса на Валтери Ботас и световния шампион Люис Хамилтън.

Верстапен завърши сезона трети след Ботас, а Мерцедес за рекордна седма поредна година печели и при пилотите, и при конструкторите.

В събота хиляди души си взеха последно сбогом с легендата на италианския футбол Паоло Роси, който почина в четвъртък на 64-годишна възраст след неизлечима болест.

На погребението във Виченца ковчегът бе носен от съотборниците на Роси от отбора на Италия, спечелил Мондиал 1982, а мачовете от кръга в Серия А започнаха с минута мълчание.

По време на церемонията домът на покойния футболист е бил ограбен.

С нокаут в деветия рунд Антъни Джошуа победи Кубрат Пулев и по този начин защити световните си титли в тежка категория. Така все по-вероятно изглежда през 2021-а да видим обединителен мач между него и другия шампион Тайсън Фюри.

Гол на Каземиро и автогол на Ян Облак донесоха победата на "Реал" дербито на Мадрид срещу "Атлетико" с 2:0. За "дюшекчиите" това бе първа загуба за сезона, а с успеха "Реал" съкрати пасива си в класирането на само 3 точки, макар че "Атлетико" има мач по-малко.

"Барселона" победи "Леванте" с 1:0 след гол на Лео Меси в края. След успеха каталунците са осми.

"Ливърпул" бе близо до загубата от Фулъм, но в крайна сметка стигна до реми 1:1, след като Мохамед Салах реализира от дузпа в 79-ата минута.

"Тотнъм" също завърши 1:1 като гост на Кристал Палас и така остава лидер в класирането с равни точки с мърсисайдци. Двата отбора се изправят един срещу друг на "Анфийлд" през седмицата.

Дербито на Манчестър между "Юнайтед" и "Сити" завърши 0:0, а "Арсенал" записа поредно унижение след 0:1 у дома срещу "Бърнли".

"Байер" Леверкузен е лидер в Бундеслигата след мачовете през уикенда. "Аспирините" победиха с 4:1 "Хофенхайм" и така се възползваха от ремито 1:1 на "Байерн" Мюнхен в Берлин срещу "Унион".

В същото време "Борусия" Дортмунд загуби с 1:5 у дома от "Щутгарт", което доведе до уволнението на треньора Люсиен Фавр.

Словенецът Мартин Чатер сензационно спечели първото спускане за сезона при мъжете от Световната купа по ски-алпийски дисциплини. С 41-и стартов номер и с едва едно влизане в топ 10 в своята кариера, Чатер даде най-доброто време по трасето във Вал д'Изер, оставяйки зад себе си Отмар Щридингер и Урс Кринбюл.

Ние използваме "бисквитки" и други персонализиращи технологии, за да подобрим вашето преживяване в нашия сайт, да ви покажем персонализирано съдържание, таргетирана реклама, за да анализираме трафика на сайта и да проследим откъде идва нашата аудитория. Ако искате да разберете повече по темата можете да прочетете нашата "Политика на поверителност", както и "Политика за съхранение на личните данни", съобразно регламента за GDPR, който е в сила от 23 май 2018г.

Избирайки "Приемам", вие се съгласявате да използваме вашите "бисквитки" и други трафични данни.