Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Екоактивистката Грета Тунберг е в България. Това става ясно от пост на предприемача Хари Аничкин в социалните мрежи.
"Грета Тунберг на "Дондуков" и "Будапеща"! Днес, 20.10.2024 г.!", написа в социалните мрежи той, като публикува обща снимка с шведската активистка.
Към момента причината за посещението ѝ остава неизвестна.
Тунберг е една от най-известните жени в света. Нейната кампания срещу климатичните промени започна със самостоятелен протест пред шведския парламент през август 2018. Той се превърна в глобално движение на младите хора.
От 2018 г. насам шведката получи две поредни номинации за Нобелова награда за мир и още няколко отличия. Тя често призовава световните лидери на различни конференции за действия в подкрепа на околната среда. През 2019 списание „Time“ я избра за личност на годината.