Стотици протестираха срещу насилието над животни в София Снимка: © Maria Nikolova Sabotinova, Facebook

Стотици граждани протестираха срещу насилието над животни пред Съдебната палата в София. Демонстрантите настояват за справедливи присъди за задържаните за мъчения и убийства на животни Габриела Сашова и Красимир Георгиев.

Преди дни от ГДБОП съобщиха, че при специализирана акция са арестувани 26-годишна жена и 35-годишен мъж, които са проявявали жестокост към различни видове гръбначни животни – морски свинчета, зайци, котки, кучета, бели мишки и други, причинявайки им смърт по особено мъчителен начин.

Тези действия са били извършвани по поръчка на „клиенти“ от цял свят и срещу заплащане, извършвано чрез криптовалута и различни онлайн платформи за разплащания.

Двамата са привлечени към наказателна отговорност и за финансови операции или сделки с имущество, за което са знаели и предполагали, че е придобито чрез престъпление.

В петък Окръжният съд в Перник остави Сашова и Георгиев в ареста.

Организатор на протеста в центъра на столицата е организацията за защита на бездомните животни Animal rescue Sofia.

Някои от недоволните граждани издигаха плакати с надписи "Тези, които измъчват, не заслужават свобода" и "Те не могат да говорят, а ти защо мълчиш".


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Спорт

Карлос Насар спечели "Спортен Икар"

За втора поредна година тежкоатлетът получава наградата

16:48 - 11.12.2025
Важно днес

Борисов: За да не ни заличат, настоях за тази оставка днес

"Представяте ли си какви идиоти трябва да сме били, за да се допусне да излязат десетки хиляди по площадите от септември"

15:31 - 11.12.2025
Важно днес

ПП-ДБ: Следващата стъпка са честни и свободни избори

Коалицията няма да участва в сформирането на друг кабинет в това Народно събрание

14:59 - 11.12.2025
Политика

Кои са възможните служебни премиери след оставката на Росен Желязков

Четирима от възможните кандидати са бивши народни представители, а за други петима има съмнения за обвързаности с Делян Пеевски

14:55 - 11.12.2025
Важно днес

Пеевски след оставката: Печелившият е друг и да идва още днес

Според Пеевски виновни за политическата криза са ПП-ДБ

14:43 - 11.12.2025
Важно днес

След оставката на кабинета ИТН заплаши обществото с хаос

Според ИТН управляващите били взели правилното решение

14:41 - 11.12.2025
Важно днес

Оставката е факт - Кабинетът на Росен Желязков пада след протестите (Обновена)

Гласуването на вота на недоверие беше прекъснато и отложено

13:36 - 11.12.2025
Коледен булевард

Коледни подаръци за ТИЙНЕЙДЖЪРИ, препоръчани от тийнейджъри

Когато се чудим как да зарадваме най-трудната част от близките ни

12:04 - 11.12.2025
Важно днес

Съдът пусна под гаранция 21-годишния Николай, арестуван на протеста на 1 декември

Другите четирима задържани остават в ареста

11:57 - 11.12.2025