12-годишно дете е намушкано в столично училище в кв. "Христо Ботев" Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


12-годишен ученик е намушкан в 94 СУ "Димитър Страшимиров" в столичния квартал “Христо Ботев”. Сигнал за случилото се е подаден малко след 10:00 ч.

Нападателят е 15-годишен ученик от 8 клас в същото училище.

Пострадалото дете е с дълбока рана в областта на рамото. Екип на Спешна помощ е пристигнал на място минути след сигнала и е транспортирал момчето в „Пирогов“. Детето не е с опасност за живота и вече е изписано от болницата.

Според свидетели двамата ученици са приятели, а инцидентът е станал по време на игра. 15-годишният извадил нож, играл си с него и по невнимание ранил 12-годишното момче.

Директорът на училището Лидия Ярнева уточни, че носенето на ножове и остри предмети е забранено, а 15-годишният на шега е посегнал към другия ученик:

"Няма вражда нито между семействата, нито между учениците. Ние реагирахме абсолютно веднага, обадихме се на Спешна помощ, дойдоха и от Първо районно управление”, коментира Ярнева. По думите ѝ, след инцидента Министерството на образованието ще осигури металдетектор.

Полицията все още не е установила категорично дали става дума за умишлено нападение или за инцидент.

Преди 2 дни 15-годишно момче загина, след като беше намушкано с нож в областта на сърцето в столичен мол. Нападателят е негов връстник с криминални регистрации.

Важно днес

Делото срещу Благомир Коцев окончателно се връща в Софийската градска прокуратура

Апелативният съд във Варна потвърди, че обвинителният акт съдържа съществени процесуални нарушения

19:53 - 14.08.2026
Важно днес

Луиджи Манджоне пледира виновен и за първи път публично призна, че е застрелял Брайън Томпсън

Томпсън беше шеф на UnitedHealthcare и беше убит в Манхатън през 2024 г.

19:30 - 14.08.2026
Важно днес

Мъж загина при челен удар на пътя Русе – Разград, трима души са ранени

Пътят Русе – Разград е затворен

18:35 - 14.08.2026
Важно днес

Конституционният съвет на Франция спря забраната за социални мрежи за деца

Решението е удар за една от ключовите политики на президента Еманюел Макрон

17:51 - 14.08.2026
Политика

Имотните декларации на властта: Демерджиев води в кеш, Милошев в имоти, а Георги Пеев - по заплата от РВД

Вицепремиерът Атанас Пеканов инвестира в акции на технологични компании и "Райнметал"

17:50 - 14.08.2026
Важно днес

Областният лидер на ДПС-Бургас Христо Широков остава в ареста

Решението на Апелативния съд в Бургас е окончателно и не подлежи на обжалване

17:07 - 14.08.2026
Важно днес

Митрополит Николай на опелото на Георги Кузев: Един добър човек е имал нужда от любов, а намери смъртта

Десет дни след убийството на Георги Кузев в Пловдив - БПЦ реагира от най-високо ниво на жестокото престъпление

16:39 - 14.08.2026
Важно днес

Евровизия обмисля нови правила срещу „политическия вот“

Зрителите може да трябва да посочват трима фаворити, вместо да гласуват по няколко пъти за един участник

16:21 - 14.08.2026
Важно днес

Пожарите достигнаха и плажовете на Хърватия, 1200 души са евакуирани

40 души са пострадали, седем от тях са в тежко състояние

15:37 - 14.08.2026