Бъкингамският дворец търси да наеме PR специалист след скандала със снимката на Кейт Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Бъкингамският дворец търси да наеме нов асистент по комуникациите на фона на PR хаоса около местонахождението на принцесата на Уелс Кейт Мидълтън. Това става ясно от обява, качена на официалния административен сайт на британското кралско семейство.

То търси да назначи човек, който да отговаря на запитвания на медиите, да създава съдържание за социалните мрежи и да помага в други логистични процеси. Той ще помага за това да се популяризира "работата, ролята, важността и стойността" на кралското семейство в световен мащаб.

За начална заплата е обявена сумата от 25 642 паунда (или около 30 хил. евро) годишно. Работата е за 37,5 часа седмично от понеделник до петък, като специфичните изисквания за наемане включват интерес към връзките с обществеността, усет към детайла и основния познания по Excel.

"Независимо дали работите по държавно посещение, церемония или кралски ангажимент, вие ще се грижите нашите комуникации да предизвикват постоянен интерес и да достигат до различни аудитории", се казва в обявата.

Служителят ще бъде настанен да живее в Бъкингамския дворец, което означава, че отговорностите му вероятно ще включват и работа по медийната стратегия на крал Чарлз III.

През изминалия месец кралското семейство се сблъска с някои сериозни проблеми от PR гледна точка. Спекулациите за здравето на принцесата на Уелс са многобройни и започнаха, когато дворецът Кенсингтън съобщи, че през януари тя се е подложила на "планирана коремна операция". От декември насам принцесата не се е появявала публично.

Продължителното отсъствие на Кейт от обществения живот сега захрани много конспиративни теории, а потребителите на социалните мрежи сътвориха непотвърдени слухове за нейното здраве и състоянието на брака ѝ с принц Уилям. Някои таблоидни медии дори измислиха име на целия казус - "Кейтгейт"

Дворецът Кенсингтън продължава да не съобщава нищо за обстоятелствата около Кейт. По-рано през март обаче дворецът публикува снимка на Кейт и децата ѝ, която впоследствие се оказа, че е била дигитално променяна. Снимката, на която имаше размазани петна на определени места, беше премахната от няколко световни агенции поради опасения, че е подправена.

"Подобно на много любители фотографи, понякога експериментирам с обработването [на снимки]", каза принцесата в изявление, публикувано от двореца на следващия ден, в което се извини за объркването.

Важно днес

Taiwan Travelogue спечели международния "Букър" за 2026 г.

"Остайница" на Рене Карабаш имаше шанс за една от най-престижните литературни награди в света

23:55 - 19.05.2026
Важно днес

Virginia Records ще съди всеки, който опитва да си присвои марката Bangaranga

Филип Харманджиев, който искаше да продава кисело мляко Bangaranga, вече е оттеглил заявката си

21:15 - 19.05.2026
Кино и сериали

Проектът за филма „Дълговете на инспектора“ получи награда в Кан

В главните роли са Алена Вергова и Захари Бахаров, а снимките започват тази есен

20:39 - 19.05.2026
Важно днес

Жалба в КЗК спря поръчката за Националната детска болница

Жалбата е подадена от дружеството, което проектира детската болница в Бургас

18:38 - 19.05.2026
Важно днес

Григор Димитров допусна поредна загуба. Пропуска Ролан Гарос за първи път от 2011 г

Пореден удар в сезона на българина

17:48 - 19.05.2026
Важно днес

Веселина Петракиева е новият директор на новините в БНТ

През 2024 г. Петракиева напусна bTV, където беше главен редактор на новините

16:51 - 19.05.2026
Живот

Доклад: Над 900 000 евро принос за различни каузи през 2025 г. с подкрепата на „Фантастико“

През своята близо 35-годишна история компанията има активна подкрепа към местните общности.

16:48 - 19.05.2026