Борисов се отказа от "бъдеща работа" с "Възраждане" след посещението на Костадинов в Москва Снимка: © Булевард България

Бойко Борисов изпрати задочно послание до "Възраждане" през медиите за това, че нямало повече варианти за "бъдеща работа" в следващия парламент.

Причината се оказа последното посещение на Костадин Костадинов в Москва, където делегация на "Възраждане" участва във форум на БРИКС - въпреки че от създаването си досега партията никога не е криела русофилския си уклон.

"След височайшето посещение на Костадин Костадинов в Москва, това изключва всякакъв вариант за бъдеща работа с колегите от "Възраждане", обяви Бойко Борисов пред журналисти в парламента.

На въпрос на журналист "Такива имало ли е?", Борисов видимо се ядоса.

"Не е имало, но можеше да споделяме отговорност в някои сфери. Когато говорим за коалиции или каквото и да било, те се изключиха от тази възможност. Заради нашата, говоря за ГЕРБ, ориентация", каза още той.

Коментарът му идва след множество примери за общи гласувания на ГЕРБ и "Възраждане" по тактически важни теми - включително по хомофобските и вдъхновени от Русия промени в Закона за училищното и предучилищното образование.

Борисов използва случая и да прехвърли отговорността за честността на изборите както на Димитър Главчев, така и на Румен Радев заради намесата на президента в избора на нов министър на вътрешните работи.

"Поздравих и двамата за споделената отговорност, защото тези министри най-вероятно са дадени от президента. Преди една седмица нямахме кабинет и президентът Радев се намеси, за да направи така, че подписвайки указа, да има честни избори", каза още той.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Политика

Турската прокуратура поиска присъда от над 2000 години затвор за Екрем Имамоглу

Обвинителният акт е близо 4000 страници и включва 142 обвинения – от корупция до ръководене на престъпна група

14:46 - 11.11.2025
Спорт

Скандалът в турския футбол се разраства - над 1000 футболисти са отстранени

Има и играчи на “Гьозтепе”, чийто треньор е Станимир Стоилов

13:53 - 11.11.2025
Живот

Крис Айзък идва за първи път в България

Емблематичните песни "Wicked Game" и "Blue Hotel" ще прозвучат на живо на 22 юни 2026 г. в София

12:43 - 11.11.2025
Важно днес

АКФ събра парите за съдебни разноски на Веселин Тодоров - свидетелят срещу Ковачки и холдинг “Орион”

Събраните средства ще финансират защитата на Тодоров, срещу когото НАП предяви искове за 5 млн. лв. след разкритията му за холдинга

12:15 - 11.11.2025
Важно днес

Синдикатите харесаха Бюджет 2026: "Щадящо натоварва бизнеса и хората"

Деница Сачева твърди, че работодателите предлагали увеличение на ДДС

12:10 - 11.11.2025
Важно днес

Митрофанова намекна за политическа криза в България, ако "Лукойл Нефтохим" спре работа

Митрофанова отправи предупреждения срещу властите в България, че "постъпват много рисковано" и "създават опасен прецедент"

11:14 - 11.11.2025
Живот

Интервю на „Вайръл стихове за секс и драма“ със същите

„Вайръл стихове за секс и драма“ разговарят една с друга

10:41 - 11.11.2025
Важно днес

Над 167 000 души искат справедливо наказание, след като лекар прегази кучето Мая

"Колко още такива инциденти трябва да се случат, преди държавата да предприеме реални мерки срещу жестокостта към животните?"

10:10 - 11.11.2025
Важно днес

Зам.-външният министър Мария Ангелиева стана посланик в Унгария

Ангелиева е бивш депутат от НДСВ

09:46 - 11.11.2025