“Просто искам да го прегърна” или защо Даниел Радклиф изпрати писмо на новия Хари Потър Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Даниел Радклиф разказа, че е изпратил писмо до Доминик Маклафлин - момчето, което ще поеме ролята на Хари Потър в предстоящата телевизионна адаптация на HBO. Маклафлин му върнал „много мило послание“, сподели актьорът в ефира на „Good Morning America“.

Радклиф, който е бил 11-годишен, когато започва снимките на първия филм, казва, че е искал единствено да окуражи новия си наследник: „Не искам да бъда сянка в живота на тези деца, исках да му кажа: ‘Надявам се да имаш най-хубавото време, дори по-хубаво от моето’.“

Радклиф допълва, че когато вижда снимки на новия актьорски състав, изпитва топлота и усещане за близост: „Просто искам да ги прегърна. Изглеждат толкова млади. Лудост е, че и аз правех това на тяхната възраст.“

Маклафлин ще играе заедно с Арабела Стантън (Хърмаяни) и Аластър Стоут (Рон), избрани след кастинг с над 30 000 участници.

Снимките на сериала вече текат, а премиерата е планирана за 2027 г. За да улесни обучението им през следващите години, Warner Bros. Studios е изградила временно училище, в което младите актьори да продължат занятията си между снимачните дни.

Радклиф, който миналата година спечели „Тони“ за участието си в „Merrily We Roll Along“, се завръща на Бродуей с „Every Brilliant Thing“ - моноспектакъл за мъж, който през целия си живот допълва списък с „всички блестящи неща“, започнат някога като опит да вдъхне надежда на майка си в труден период.

„Обожавам да работя в Ню Йорк. Искам да намирам причини да се връщам на Бродуей, докато физически мога“, казва актьорът.

Представлението използва деликатна форма на взаимодействие с публиката, но без да принуждава зрителите да участват. „Тази пиеса се гради върху връзката с хората в залата - това е, което ме вълнува“, казва той.

В края на разговора Радклиф коментира и как приема статута си в наследството на „Хари Потър“. На шеговития въпрос дали е „златният стандарт“, по който ще бъде оценяван всеки следващ Хари, той отговаря: „Златен стандарт съм по подразбиране – просто защото толкова дълго бях единственият.“

HBO избра своите Хари, Хърмаяни и Рон за сериала "Хари Потър"

Екипът зад Succession пренася Хари Потър на малкия екран за HBO

Важно днес

„Тук не е Москва“ – патриарх Даниил прекъсна литургия заради освирквания срещу Митрофанова

Патриархът е призовал присъстващите в храма за спокойствие

18:04 - 02.08.2026
Важно днес

Два противопожарни хеликоптера се сблъскаха в Гърция

Екипажът на единия е открит и е в безопасност, а спасителната операция за хората от втория продължава

17:03 - 02.08.2026
Важно днес

Откриха тялото на алпиниста Нирмал Пурджа

Тялото на легендарния алпинист е намерено на около 5700 метра височина на връх Броуд Пик в Пакистан

16:22 - 02.08.2026
Важно днес

20-годишен шофьор без книжка загина в катастрофа край Бургас

Инцидентът е станал около 03:30 часа през нощта на прав участък от пътя

15:51 - 02.08.2026
Важно днес

Трамвай номер 8 дерайлира в столичния квартал „Люлин 5“

Движението по бул. „Панчо Владигеров“ е спряно

15:39 - 02.08.2026
Живот

Фил Колинс разказа как е бил на крачка от смъртта и призна, че иска отново да се влюби

Певецът прекарал седем месеца в болница, след като бъбреците му започнали да отказват

14:11 - 02.08.2026
Външнополитически дневници

Инвазия за три дни, или как овладяха ситуацията в Сеута

От ерозията на европейската солидарност не печелят европейците

13:31 - 02.08.2026
Важно днес

OFAC обяви пред американски съд, че Божков е плащал подкупи на Борисов и Горанов

Двамата са назовани поименно в нов документ

12:42 - 02.08.2026
галерия

Audi Q9 става най-големият модел в историята на марката

Q9 е първият модел на компанията с цифрата 9

12:21 - 02.08.2026