Делото на Джъстин Бaлдони срещу Блейк Лайвли е прекратено след пропуснат краен срок

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Делото на актьора и режисьор Джъстин Бaлдони срещу колежката му Блейк Лайвли на стойност 400 млн. долара беше окончателно прекратено, след като съдът постанови, че Бaлдони не е спазил крайния срок за продължаване на иска си.

Двамата, които си партнираха в екранизацията It Ends With Us (2024) по романа на Колийн Хувър, където Бaлдони е и режисьор, са в продължителен юридически и медиен конфликт, започнал през декември миналата година.

Тогава Лайвли подаде съдебен иск срещу него, в който го обвини в сексуален тормоз и в това, че е водил умишлена клеветническа кампания срещу нея.

В отговор Балдони заведе контраиск срещу актрисата, нейния съпруг Райън Рейнолдс, техния пиар екип и вестник The New York Times, като ги обвини в изнудване, клевета и нарушаване на личното пространство.

През юни 2025 г. съдия Луис Лайман временно отхвърли иска на Балдони, но му даде възможност да го внесе отново с корекции и допълнителни доказателства. Според решението, публикувано сега, това така и не е било направено в срок и делото е окончателно прекратено.

На 17 октомври съдията е уведомил всички страни, че възнамерява да издаде финално решение. Единствено Блейк Лайвли е отговорила, като е поискала случаят да бъде приключен, но искането ѝ за възстановяване на съдебните разноски да остане в сила — нещо, което съдът е приел.

Първоначалният иск на Лайвли срещу Балдони обаче остава активен.

След решението от юни адвокатите на актрисата го определиха като „пълна победа“. От екипа на Балдони отговориха, че това тълкуване е подвеждащо, тъй като съдът не е отхвърлил напълно иска, а е разрешил част от обвиненията да бъдат внесени наново. По думите им, четири от седемте обвинения срещу Лайвли можели да бъдат преработени и подадени повторно — но това не е било направено.

Балдони и неговата продуцентска компания Wayfarer Studios не са коментирали решението.

В решението си съдия Лайман обяснява, че делото на Балдони се основава на две основни твърдения: първо, че Блейк Лайвли „му е отнела филма“, като е заплашила да не участва в неговото промотиране, и второ — че тя и други хора са разпространили невярна версия на събитията, според която той е извършил сексуално посегателство.

Съдът обаче стига до извода, че Балдони и компанията му Wayfarer Studios не са представили доказателства, че действията на Лайвли са били форма на изнудване, а не просто опит за предоговаряне на професионалните ѝ условия. Освен това съдът приема, че няма основания за обвиненията в клевета, тъй като Лайвли не може да бъде държана отговорна за изявления, направени в рамките на съдебен процес — те се считат за защитени от закона.

Съдия Лайман отхвърля и отделния иск на Балдони срещу The New York Times на стойност 250 млн. долара, подаден във Върховния съд на Лос Анджелис. Делото беше свързано с публикация на изданието, в която се твърдеше, че режисьорът е упражнявал сексуален тормоз и се е опитал да очерни репутацията на Блейк Лайвли — обвинения, които той оспорваше като клеветнически.

В решението си съдията посочва, че няма доказателства медията да е действала преднамерено или с пристрастие. Според него The New York Times е проверил наличните факти и е публикувал материала въз основа на информация, която е счел за достоверна, без да има мотив да подкрепя едната страна в конфликта.

Блейк Лайвли и Джъстин Балдони от "It Ends With Us" Още една актриса от "It Ends With Us" се оплака от Балдони, след като беше замесена в съдебната сага с Лайвли

Джъстин Балдони съди New York Times за 250 млн. долара. Какво означава това за медиите?

"Холивудска вражда": документалният филм за конфликта между Блейл Лайвли и Джъстин Балдони вече е онлайн

Важно днес

Протестиращи обявиха „СарафOFF, уволнен си!“ пред Съдебната палата в София

Протестът е ден преди заседание на прокурорската колегия на ВСС

20:07 - 10.03.2026
Здраве

Една от 10 жени живее с ендометриоза, но заболяването остава от най-трудните за диагностициране

"Майчин дом" предлага безплатни прегледи за заболяването до края на месец май

18:47 - 10.03.2026
Живот

Най-после "женски" манекен ще тества колите за безопасност след десетилетия краштестове за мъже

С над 150 сензора THOR-05F представя по-точно уязвимостта на женското тяло

18:07 - 10.03.2026
Важно днес

Янкулов към прокуратурата: Защо се събират доказателства за корупция, без да се повдига обвинение?

Позицията на правосъдното министерство е част от задочен диалог между институциите по няколко актуални теми

16:57 - 10.03.2026
Важно днес

Над 2600 българи са евакуирани от 11 страни в Близкия изток

Тази вечер в София трябва да кацне последният полет от Рияд

16:52 - 10.03.2026
Важно днес

Американският министър на отбраната предупреди, че предстои „най-интензивният ден на удари“ срещу Иран

По данни на американските военни броят на изстреляните от Иран ракети е намалял с над 90% спрямо началото на операцията

16:30 - 10.03.2026
Бизнес

Съпрузите, които създадоха Covid-ваксината, напускат BioNTech

Угур Шахин и Йозлем Тюречи ще създадат нова биотехнологична компания

15:36 - 10.03.2026
Важно днес

Служител на район "Приморски" във Варна е задържан с 1500 евро подкуп

Прокуратурата твърди, че заподозреният е поискал сумата от собственик на преместваем обект

14:30 - 10.03.2026
Важно днес

Гърция планира да даде между 50 и 100 евро на човек заради високите цени на горивата

Предвиждат се и помощи за храна за уязвимите групи

14:29 - 10.03.2026