ДПС-Доган атакува "зависимостите" в ГЕРБ. Борисов обяви партията си за "патерица"

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


ДПС на Доган видя зависимости в кадровата политика на Съвета за съвместно управление, който подкрепя кабинета на Росен Желязков.

Джевдет Чакъров поиска спешно свикване на съвета и допусна искане за смяната на председателя му Костадин Ангелов, за да се нормализира работата на съвета и кадровата политика и "без зависимости".

"За нас е много важно моделът Пеевски да бъде разграден и да не функционира", заяви Чакъров.

В отговор на журналистически въпрос лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на практика призна, че е Пеевски е имал влияние, но "моделът бил отпаднал отдавна".

"Той е отпаднал. Желязков отдавна смени областните управители на Пеевски", отговори Борисов. Той обяви ГЕРБ за "патерица" на БСП и ИТН и препрати въпросите за кадровата политика в управлението към Росен Желязков.

"Лидерът на партията не е премиер. Ако бях премиер, щях да правя назначения. Затова има Съвет за управление - да се събират там и да решават. Не давам нищо, от мен не зависи нищо", заяви Борисов, като самият той не е забелязал напрежение между партиите в управлението, защото "не съм там".

Борисов твърди, че "не е фактор, който участва в Съвета", нито е "бил в управлението, че да абдикира" и че "правителството не е на всяка цена".

"ГЕРБ е там като мандатоносител, без нито една от другите партии, тя не може да управлява. Ние сме патерица на БСП и ИТН, една патеричка. Никой няма интерес правителството да падне сега, най-малко ГЕРБ, предполагам и останалите", коментира още Борисов.

Лидерът на ГЕРБ се разграничава за пореден път от управляващата коалиция. Преди седмица той се "отрече" от финансовия министър Теменужка Петкова, като отново заяви, че партията му е само мандатоносител.

Борисов се възмути, че Асен Василев е събрал повече приходи от акцизи от планираното

Важно днес

Над 5000 души се включиха във велошествието „София кара Giro“

Участниците преминаха по бул. „Цариградско шосе"

16:42 - 10.05.2026
Важно днес

Един от големите фаворити на Giro d'Italia се отказа

Всичко е заради инцидента край Лясковец

15:51 - 10.05.2026
Важно днес

Първите самолети с евакуирани от круизния кораб напуснаха Тенерифе

Пътниците от MV Hondius се евакуират при строги мерки за сигурност

15:38 - 10.05.2026
Важно днес

Паметникът на Альоша в Пловдив се „облече“ в розово в чест на Giro d’Italia

Розовият цвят е символ на Giro d’Italia още от 30-те години на ХХ век

13:58 - 10.05.2026
галерия

Фестивалът в Кан 2026 и филмите, които очакваме

С нетърпение очакваме новите филми на Павел Павликовски, Андрей Звягинцев и Педро Алмодовар

13:28 - 10.05.2026
Важно днес

Giro d’Italia идва към София

Третият етап започва от Пловдив и ще завърши в столицата

12:09 - 10.05.2026
Здраве

Проблемът, за който жените мълчат: уринарната инконтиненция и нейното решение

Между мита, срама и реалните решения на това състояния

10:53 - 10.05.2026
Живот

Дуа Липа съди Samsung за 15 млн. долара

Певицата твърди, че компанията е използвала нейния образ без разрешение

10:27 - 10.05.2026
Живот

Колко тежи едно „Само да изгладя набързо“

„Малките неща“, които отдавна вече не са малки, защото нито времето, нито енергията, които отнемат, са малко.

09:41 - 10.05.2026