ДПС откриха кампанията си с новата "визия" на Делян Пеевски

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Движението за права и свободи даде ход на кампанията си за парламентарните избори, като показа неузнаваема визия на Делян Пеевски като кандидат за депутат от 1 МИР Благоевград.

"За съжаление това е третата кампания за годината, в която трябва да попитаме българските граждани какво мислят за актуалната обстановка. Най-вече как виждат страната си в рамките на ЕС. Дали искат тя да е на последните места, да бъде изключена от големите процеси в Европа и света, или да бъде в дневния ред на големите глобални предизвикателства. Що се касае до ДПС, ние отдавна направихме своя избор и той е свързан с ценностите на НАТО и ЕС", каза евродепутатът Илхан Кючюк при откриването.

Той посочи, че един от прироритетите на ДПС е "младите семейства да остават тук - в нашата Родина-майка Република България" - фраза, която стана повод за скандал между президента Румен Радев и председателя на партията Мустафа Карадайъ.

Кючюк представи Делян Пеевски първи по поредността на избирателните райони.

"Водач на листата ни е г-н Делян Славчев Пеевски, на 41 години, завършил е право. Народен представител в 41, 42, 43 и 44 Народно сърбание. Владее английски език", каза той. Кючюк пропусна да спомене, че Пеевски е поставен в санкционния списък на САЩ по закона "Магнитски" от юни 2021 г., заради данните на американските власти за извършени сериозни корупционни практики.

Вместо това евродепутатът описа листата в Благоевград, водена от Пеевски, като съставена от "млади и амбициозни хора".

"20 кандидата са със средна възраст 36 г., 18 са с висше образование, двама са със средно", каза той.

"Предлагаме отговорно, ангажирано, със самочувствие, диалог между политическите партии в името на националното съгласие. Време е да върнем националния идеал за просперираща България отново в дневния ред на обществото", каза още Кючюк.

Делян Пеевски е водещ на листата на ДПС и в район Велико Търново.

Бизнес

„Фантастико“ открива първия си супермаркет в Пловдив

  Официално търговският обект ще заработи на 2 април

15:13 - 19.03.2026
Бизнес

Ирландска компания купува българската „Престиж-96“

Финансовите параметри по сделката няма да бъдат публично оповестявани

15:02 - 19.03.2026
Важно днес

Бившият пропагандист на Кремъл Иля Ремесло е вкаран в психиатрия

Ден преди това Ремесло призова Путин да бъде съден като военнопрестъпник

14:39 - 19.03.2026
Политика

Словения обвини "частна версия на Мосад" в намеса в изборите след изтичане на компроматни записи

Скандалът с Black Cube избухна само няколко дни преди изборите в Словения

13:47 - 19.03.2026
Живот

България е на 84-то място в Доклада за щастието, но е сред страните с най-голям напредък

България е сред петте държави с най-голямо повишение в оценката на живота

12:48 - 19.03.2026
Спорт

Христо Стоичков: Академията на ЦСКА ще има най-доброто от Европа

Легендата на "червените" продължава да подкрепя клуба

11:29 - 19.03.2026
Важно днес

Парламентът прие закона за лобизма, който ще засегне основно неправителствения сектор

Текстовете приравняват гражданското застъпничество към лобизма

11:07 - 19.03.2026
Спорт

Алекс Николов изведе "Лубе" до полуфинал в Италия с невероятно представяне

Българският национал реализира 25 точки

08:10 - 19.03.2026