Двама от кадрите на ГЕРБ в БЕХ ще бъдат освободени

Министърът на енергетиката Александър Николов е издал заповед за съкращаване на две от позициите в 9-членния борд на директорите на Българския енергиен холдинг, съобщава в. Сега.

Двамата членове на ръководството на БЕХ, които ще бъдат освободени от длъжност, са Валентин Николов и Александър Църноречки - и двамата са свързани с ГЕРБ и бяха назначени в държавната компания в последните дни от мандата на кабинета "Борисов 3".

Валентин Николов е бивш депутат от ГЕРБ още в първия управленски мандат на партията.

Той е бивш зам.-министър на икономиката и енергетиката, бивш председател на бордовете на енергийния холдинг, на НЕК и на АЕЦ "Козлодуй", изпълнителен директор на атомната електроцентрала.

През май 2021 беше избран за изпълнителен директор на БЕХ, която управлява най-големите държавни енергийни предприятия. Той беше сменен от Иван Андреев през ноември 2021.

Александър Църноречки е член на борда на БЕХ от края на май 2021. Той е син на бившия кмет на "Красно село" Пламен Църноречки (ГЕРБ). Преди да влезе в управлението на холдинга, той е бил негов PR.

Решнието за смяната е внесено в Търговския регистър, но се очаква да бъде обжалвано от засегнатите лица.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Бизнес

Prada придобива Versace в най-голямата модна сделка за 2025 г.

Сделката за 1,375 милиарда долара обединява две от най-емблематичните италиански модни къщи

18:06 - 10.04.2025
Важно днес

"Коалицията на желаещите" събра министрите на отбраната. България прати заместник

Военният министър Атанас Запрянов е пропуснал срещата с колегите си от "коалицията на желаещите"

17:45 - 10.04.2025
Бизнес

Уолстрийт отново отвори на червено, след като други пазари по света отчетоха ръст след обрата с митата (Обновена)

Останалите пазари по света отчетоха ръст след обрата на Тръмп с митата

17:15 - 10.04.2025
Важно днес

Съюзът на Христо Мутафчиев обвини Мариан Бачев, че "превръща България в културната пустиня на Европа"

Организацията обвинява министъра на културата "бездействие" в първите сто дни

16:19 - 10.04.2025
Важно днес

ЕС замразява ответните мита срещу САЩ за 90 дни

Решението идва след внезапното отстъпление на Доналд Тръмп, който спря повишаването на митата за европейския внос

16:06 - 10.04.2025
Политика

Синът на Стилиян Петров става кандидат на партията на Найджъл Фараж

Стилиян Петров-младши изненадващо влиза в политиката във Великобритания

15:28 - 10.04.2025
Важно днес

Втори съд отхвърли иска на "Лев инс" за 1 млн. лв. срещу "Медиапул"

Дарители събраха сумата за съдебните разноски на сайта

13:07 - 10.04.2025
Важно днес

САЩ и Русия преговарят в Истанбул, но не за Украйна

През февруари Москва предложи възстановяване на полетите между двете страни

12:54 - 10.04.2025