Джокович напуска Ролан Гарос преди четвъртфинала заради контузия Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Сръбският тенисист Новак Джокович се оттегля от по-нататъшно си участие на "Ролан Гарос" заради сериозна травма на коляното, ден след като се класира на четвъртфинала на турнира.

Джокович имаше проблеми с дясното коляно по време на мача срещу Франсиско Черундоло в понеделник вечерта, а тази сутрин стана ясно, че няма да може да проведе редовната си тренировка.

"Заради скъсване на менискус на дясното коляно Новак Джокович, който трябваше да играе срещу Каспър Рууд в четвъртфиналите утре, беше принуден да се оттегли от Ролан Гарос," съобщиха организаторите на турнира.

По време на мача с Черундоло Джокович призна, че има проблем с коляното и помоли теренът да бъде разчистван по-често, а на моменти трудно сдържаше гнева си.

"Отново съм на четвъртфинал, след 9 часа тенис, показах, че имам физическа издръжливост и мога да играя с много по-млади от мен. Нямам желание да спирам," каза той след края на изтощителния мач.

На пресконференцията обаче той призна, че може да се наложи да прекрати участието си, ако контузията се окаже наистина сериозна.

Преглед с ядрено-магнитен резонанс във вторник следобед е показал, че травмата е сериозна и той няма как да продължи с играта си в турнира. Оттеглянето на Джокович означава, че норвежецът Рууд се класира директно за полуфинала, а италианецът Яник Синер ще стане №1 в света след края на турнира.

Важно днес

Почина бившият конституционен съдия Анастас Анастасов

Бившият депутат от ГЕРБ и член на КС е починал на 60-годишна възраст

19:29 - 22.01.2026
Спорт

Уличиха Ивет Лалова в употреба на допинг на Олимпийските игри

Става дума за тест от 2016 година

18:53 - 22.01.2026
Важно днес

Омбудсманът иска ясен регламент кога могат да бъдат връзвани психично болни пациенти

Омбудсманът алармира за липса на контрол в психиатричните заведения

18:26 - 22.01.2026
Култура

Arctic Monkeys издадоха първата си нова песен от 2022 г. насам

Парчето е включено в HELP(2) - нов благотворителен сборен албум

17:30 - 22.01.2026
Важно днес

Включването на България в Съвета за мир трябва да бъде ратифицирано от парламента

Участието на страната не е обвързано с финансово задължение

17:28 - 22.01.2026
Кино и сериали

„Sinners“ постави рекорд с 16 номинации за „Оскар“

Станаха ясни номинациите за тазгодишните „Оскари“

16:03 - 22.01.2026
Важно днес

"Войната трябва да приключи", каза Тръмп след среща със Зеленски

Представители на Тръмп днес ще се срещнат с Владимир Путин в Москва

15:37 - 22.01.2026
Важно днес

„Демократична България“: Желязков постави страната ни редом до Орбан и Лукашенко

Действията на изпълнителната власт в момента противоречат на Конституцията, смятат от ДБ

14:59 - 22.01.2026
Кино и сериали

Романтичната комедия „Професия блондинка“ се превръща в сериал

Сериалът „Elle“ разказва за гимназиалните години на Ел Уудс

14:46 - 22.01.2026