Фенове съдят Мадона заради нейно закъснение на концерт, трябвало "да стават рано" на другия ден

Двама фенове на Мадона съдят поп звездата за това, че е започнала концерта си със закъснение, тъй като на следващата сутрин е трябвало да "стават рано".

Майкъл Фелоус и Джонатан Хадън са завели иск пред федералния съд в Бруклин. Те твърдят, че са купили билети за концерта на 13 декември в Barclays Center, който е част от турнето на Мадона - "Celebration".

Началният част на събитието обаче не е бил спазен и певицата се е появила два часа по-късно от планираното - вместо в 20:30 ч. тя е излязла на сцената едва след 22:30 ч. Фелоус и Хадън посочват в иска си, че това е повлияло и на възможността им да "се погрижат за семейните си задължения" на следващия ден.

Двамата посетители са си тръгнали след края на концерта след 01:00 ч. през нощта, като твърдят, че са "останали блокирани посред нощ" и "се сблъскали с ограничен обществен транспорт, споделено пътуване и/или увеличени разходи за обществен и частен транспорт".

Те също така съдят организатора на концерта Live Nation и Barclays Center за "фалшива реклама, небрежно представяне на неверни данни и нелоялни и измамни търговски практики".

Искът може да стане колективен (class action suit), тъй като други концерти от турнето на Мадона също са започвали със закъснение.

Подобни закъснения не са рядкост при концертния бизнес. Самата Мадона се е сблъсквала с подобни съдебни дела: през 2019 г и отново през 2020 г.. По-късно и двата иска са отхвърлени доброволно.

Миналата година изпълнителката беше принудена да отложи турнето си "Celebrations", след като през юни 2023 г. беше приета в болница със "сериозна" бактериална инфекция. Впоследствие тя каза, че не иска да "разочарова всички, които са си купили билети" за турнето.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Спорт

България си припомни вкуса на победата с успех срещу Китай в Лигата на нациите

Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим с категорично 3:0

23:34 - 18.07.2025
Спорт

4 см лишиха Божидар Саръбоюков от втора европейска титла

  Българският талант докосваше златото

23:20 - 18.07.2025
Важно днес

Протестното шествие тръгна от Съдебната палата към Народното събрание

Протестът е под надслов “Нямате белезници за всички”

19:15 - 18.07.2025
Важно днес

МВнР обвини Кремъл в нова "хибридна атака" след изказване на Мария Захарова

По-рано Захарова замеси България в предполагаема схема за контрабанда на оръжия

18:37 - 18.07.2025
Важно днес

Четирима души са в болница след тежка катастрофа на пътя между Шумен и Карнобат

Пътят между Шумен и Карнобат е временно затворен

18:05 - 18.07.2025
Важно днес

Пицарията О!Шипка затваря и последния си ресторант в София

Легендарната верига заведения прекратява дейността си

17:25 - 18.07.2025
Важно днес

Верижна катастрофа затруднява движението на АМ "Тракия"

Инцидентът се е случил около 50 км в посока Пловдив

16:47 - 18.07.2025
Пътуване

Wizz Air ще лети редовно между София и Варшава

Това е втората редовна линия между България и Полша от нискотарифната компания

15:04 - 18.07.2025
Технологии

Какво би учил днес основателят на Nvidia? Не е програмиране

Директорът на най-ценната компания в света Дженсън Хуанг вижда бъдещето в природните науки

15:02 - 18.07.2025