Григор Димитров не успя да се класира на първия си четвъртфинал през настоящата година, след като отпадна във втория кръг в Ротердам. Финалистът от 2018 г. загуби от Феликс Оже-Алиасим с 4-6 2-6.

19-годишният канадец впечатли с по-голяма ефективност от начален удар и със солиден форхенд, показа невероятна защита в повечето моменти от двубоя, а Григор, макар да навакса пробив пасив в първата част, не успя да се задържи в частта и я загуби. След почивката отново бе пробит, а пропусна точка за рибрейк веднага след това, което се оказа решаващо.

До днес бившият №3 и 19-годишният канадец се бяха изправяли един срещу друг само веднъж. На турнира в Куинс през миналата година Оже-Алиасим надделя над българина с 6-4 6-4. Днес също се наложи и се класира на трети четвъртфинал за сезона след ATP Cup и Аделаида.

Канадецът вече е с актив 6-6 от началото на 2020 г. и продължава срещу Стефанос Циципас или Аляж Бедене.

Димитров бе загубил два поредни мача, но се завърна в Ротердам за първи път от 2018 г. насам и отново пое по пътя на победите. Топ тенисистът ни изигра мач на много високо ниво срещу Денис Шаповалов, напълно контролираше събитията, спаси сетбол във втората част и спечели с 6-3 7-6(3). Днес не играеше под нивото си, но стратегията на Оже-Алиасим се оказа печеливша.