Испания надмина 10 000 смъртни случая от Covid-19 Снимка: © Getty Images

Смъртните случаи в Испания на пациенти, заразени с новия коронавирус, се увеличиха с 950 броя за едно денонощие, като поставиха нов антирекорд в страната.

Общо в Испания са починали 10 003 души, които са дали положителна проба за коронавируса. Така страната се нарежда на второ място в света по най-висока смъртност от пандемията. Броят на потвърдените случаи на Covid-19 надмина бариерата от 110 000 пациенти, но прогресията на всекидневните заболявания продължава да се забавя.

В Белгия починалите от коронавируса станаха 1011 според официалните данни към четвъртък. Само за три дни - от понеделник досега - броят на смъртните случаи в страната се е увеличил два пъти, показва статистиката.

Причината за този пик се свързва със закъснението при отчитането на починалите в домове за възрастни хора, които издъхват извън болница. От началото на пандемията в Белгия има 15 348 потвърдени случая на болестта.

93% от починалите в страната са на възраст над 65 години.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

всичко от деня

Русия иска да разменя храна в замяна на оръжия със Северна Корея

Русия ще изпрати делегация в Северна Корея, за да ѝ предложи храна в замяна на оръжия, твърди САЩ

12:06 - 31.03.2023

ActiveBeauty.bg – новото онлайн списание на dm

Нещо приятно и смислено, с бързи съвети за успех в най-сложната галактическа мисия - “Мисия жена”, е новото онлайн списание на dm - ACTIVE BEAUTY.

11:26 - 31.03.2023

Емил Боев е намерен мъртъв край Перник след 2 месеца в неизвестност

Тялото на 25-годишния Емил Боев е намерено край водем до Перник, съобщава БНТ

10:52 - 31.03.2023

12 проекта по конкретен бизнес казус предизвикват стажантите на Lidl

До 15 май всички студенти могат да кандидатстват в стажантската програма на веригата

10:23 - 31.03.2023

"Тренд": Не е ясно кой ще победи на изборите и кой ще е трети, но БСП е със сигурност пета

ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ са в битката за първото място, а ДПС и "Възраждане" в тази за третото

09:30 - 31.03.2023

„Фикосота“ инвестира €5 млн. във високотехнологична линия за хартиени продукти

Пазарът на тоалетна хартия в България се оценява на над 121 млн. лв., като през последната година бележи ръст от 22%

09:24 - 31.03.2023