Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Ивайло Калушев е намерен мъртъв в кемпер край връх Околчица до Враца.
Заедно с него са намерени и телата на двама младежи на 15 и 23 г., които бяха издирвани от началото на седмицата след тройното убийство в хижа Петрохан.
Тримата са открити простреляни.
Полицията потвърди единствено самоличността на загиналите, но още няма информация нито за това кой е извършителят на поредния разстрел, нито с какви са мотивите за двете тежки престъпления.
От брифинга на МВР стана ясно само, че разследващите са проверявали данни за това, че кемперът може да е отпътувал към района на Враца.
"Непосредствено след Петрохан оперативно-издирвателни действия доведоха до това, че превозното средство се е насочило към този балкан, но в много голям периметър. Не сме спирали да работим, защото това е плод на денонощна работа на доста голям екип. Проверяваха се пещерни ниши, пещери, скрити пространства. Не е спирано да се търси кемперът", каза представител на ГД "Национална полиция".
Още не е ясно:
- кога кемперът е спрял на мястото, на което беше намерен
- кой е стрелял по тримата пътуващи в него - знае се само, че няма данни за изстрели отвън по автомобила
- не е ясно дали тримата загинали в кемпера са посещавали хижа Петрохан по време на убийството или след него
На многократни въпроси на журналисти защо цяла седмица МВР не представя никаква официална версия за убийството в хижа "Петрохан" - от "Национална полиция" обявиха, че "много колеги разследват абсолютно всички версии".
Въпреки това - трите тела на убитите край Враца бяха намерени не от служители на МВР, а от овчар, който случайно е попаднал на превозното средство тази сутрин и е подал сигнал до 112 около 9:30 ч.
Ивайло Калушев и двамата младежи бяха обявени за издирване след тройното убийство в хижа "Петрохан" на 2 февруари.