Изборите в БСП: Активността вече надмина 50%

Първият пряк избор за председател на БСП ще покрие изискването за легитимност, след като активността на вота вече надминава 50% от хората с право на глас.

По данни на партийната избирателна комисия - към 15 ч. са гласували 45 435 души от общо 80 901 членове на БСП (56,16%). Преминаването на лимита е условието в устава на БСП за признаване на изборния резултат за валиден.

Близо 50 жалби на застъпници на кандидатите са подадени до комисията, която организира избора. Най-честите от тях са: нарушаване на предварителните споразумения в някои от общините, изборните помещения и тяхната подмяна, което е довело до късното започване на изборния ден в дадени секции.

Очаква се резултатът да бъде обявен до края на 13 септември.

"Аз гласувах точно затова. Мнението на всеки да бъде значимо. За първи път правим такъв избор, исторически, и призовавам за висока активност - смело, мъдро и спокойно гласуване. Аз самата също така гласувам и да сложим край на порочния модел на управление на България. Политиката е маратонско бягане, тя иска постоянство и издържливост. Ние българските социалисти в последните четири години бяхме постоянни в битката си срещу мафията, издържахме всички изпитания и е време финала на маратонското бягане да го обявим на площада сега, при хората да обявим победата", каза Корнелия Нинова пред БНР, след като гласува на вътрешните избори.

Основният й конкурент Кирил Добрев заяви, че гласува за "този, който може да направи БСП отново победител".

"Цялата си кампания заложих на идеите, на визията, на всичко онова, което трябва да бъде БСП. Не знам кой се е отказал, кой остана, вече съвсем се обърках, има доста сигнали от сутринта. Моят екип ги обобщава, изпратили сме много жалби. Имаме ЦИК. Аз вярвам в органите на БСП, аз вярвам в своите другари", каза той.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Пеевски се подиграва с Борисов: "Джейхан Ибрямов е личен масажист на Мечо"

Парламентът не позволи на Сарафов да продължи разследването срещу Ибрямов

13:43 - 24.01.2025
Важно днес

Полетите от и до България от Ирландия са отменени заради рекордно силни ветрове

Нарушен е целият въздушен трафик, червен код за опасно време в Ирландия и Шотландия

12:09 - 24.01.2025
Важно днес

Нови сигнали за измамени по схемата "кредити за хиляди левове вместо безплатно лечение"

Фирмата, свързана със схемата, оперирала и в други страни

11:33 - 24.01.2025
Важно днес

Една от най-големите руски рафинерии гори след мащабна атака

Рафинерията е едно от ключовите съоръжения на руската петролна промишленост

10:42 - 24.01.2025
Политика

САЩ са арестували 538 нелегални мигранти и са депортирали стотици

Масовата операция се случва само няколко дни след началото на втория мандат на Доналд Тръмп

10:39 - 24.01.2025
Спорт

Джокович намекна, че краят на кариерата му наближава

Тенисистът приключи участието си в Australian Open след контузия

10:11 - 24.01.2025
Важно днес

Времето през уикенда ще е топло за сезона

Максималните температури ще са от 10 до 15°

09:43 - 24.01.2025
Важно днес

ГЕРБ няма да подкрепи свалянето на имунитетите на депутатите от ДПС-Доган

Към този момент единствено Рангелов и Ибрямов не са се отказали от имунитети си доброволно

09:26 - 24.01.2025