Конгресът на САЩ публикува картичката с гол женски силует, подписана от Доналд до Джефри Епстийн Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Комисията в американския Конгрес, която разследва връзките на Джефри Епстийн, е получила колекцията с писма от т.нар. книга за 50-ия рожден ден на осъдения сексуален престъпник.

Сред документите е и "картичка" с нарисуван на ръка силует на голо женско тяло, която завършва с послание: "Честит рожден ден - и нека всеки ден бъде поредната прекрасна тайна". Бележката е подписана от "Доналд" на мястото на пубисното окосмяване.

За съществуването на въпросната бележка писа най-напред Wall Street Journal в свое разследване, което отново разпали скандала около предполагаемите близки взаимоотношения между осъдения сексуален престъпник и настоящия президент на САЩ Доналд Тръмп.

Картичката беше разпространена от представители на демократите в комисията в Конгреса на САЩ, която разследва връзките на вече покойния Епстийн. От нея се вижда, че подписът с малкото име "Доналд" наподобява този на американския президент Тръмп. Световните медии отбелязват, че в момента той се подписва с двете си имена, но в годините назад Тръмп се е разписвал само с малкото си име.

Към момента няма официален коментар от Белия дом след публикуването на въпросната картичка. В предварителен коментар за WSJ, преди разследването на медията, Тръмп отрича да е авторът на писмото или да е рисувал подобно изображение, като заплашва да съди вестника, ако статията излезе.

"Никога през живота си не съм рисувал картинки. Не рисувам жени. Това не е моят език. Това не са моите думи", казва тогава президентът пред WSJ.

Темата за близките взаимоотношения между Тръмп и Епстийн е на дневен ред от месеци, а делото около секс-трафиканта Джефри Епстийн се превърна в болезнен въпрос за администрацията на Тръмп. Натиск за разкриване на т.нар. списък с клиенти на покойния финансист, в който влизат богати и влиятелни личности, идва включително от представители на републиканската партия зад Тръмп.

Тръмп и Епстийн са били дългогодишни приятели, но американският президент твърди, че двамата са се скарали през 2000-та. Епстийн е обвинен за първи път в престъпление през 2006 г. във Флорида - за склоняване към проституция. Тогава обаче изтърпява присъдата си в облекчен режим, като включително работи през това време.

Джефри Епстийн беше арестуван повторно през 2019 г. по значително по-солидни обвинения за трафик на непълнолетни с цел сексуална експлоатация. По-късно същата година той беше намерен мъртъв в килията си. Смъртта му беше официално обявена за самоубийство, но предизвика множество конспиративни теории, особено заради връзките му с глобалния елит.

Адвокатите, който се занимават с наследството на Епстийн, са призовани да предоставят още документи на комисията към Конгреса, която води собствено разследване. Те обаче предупреждават, че заличават имена и лица на жени и непълнолетни, за да се избегне идентифициране на жертви.

Гилейн Максуел оневини Тръмп за секспартитата на Епстийн, докато чака да я пусне на свобода

Списъкът с "приятели" на Епстийн расте. Изплуваха нови писма от бивш премиер, Уди Алън и още личности

Важно днес

"Левски" продължава без грешка в Първа лига. ЦСКА победи "Черно море"

Шампионите са на върха в класирането

21:03 - 30.08.2026
Спорт

Везенков поведе България към триумф срещу Румъния по пътя към Евробаскет 2029

За първи път от 10 години насам българите минават 100 точки

20:21 - 30.08.2026
Важно днес

Мълния предизвика пожар край Рилския манастир

Пламъците са в труднодостъпен район край Кирилова поляна, подготвя се използването на дрон за гасене

18:06 - 30.08.2026
Важно днес

Седем души загинаха при потъването на пътнически ферибот край Кипър (Обновена)

237 души са спасени, а 23-ма все още се издирват. Плаването е било отложено ден по-рано заради лошото време

16:19 - 30.08.2026
Важно днес

Как един училищен директор спаси 1643 деца от наводненията в Непал

Бързата и хладнокръвна реакция на Раджендра Давади спасява 1643 деца

14:44 - 30.08.2026
Външнополитически дневници

Трудната задача на Антонио Коща

Разговорите за новия бюджет на ЕС ще са сложни - пролича си в Братислава, следва изпитанието София

14:12 - 30.08.2026
Важно днес

ГЕРБ смени трима в ръководството си след оставки и не каза ще издига ли президент

Борисов обяви номинацията на Илияна Йотова за "изключително силна"

13:36 - 30.08.2026
Спорт

Роджър Федерер в Залата на славата - спомени, сълзи и поклон пред една легенда

Григор Димитров също отправи послание към Маестрото

12:37 - 30.08.2026
Живот

От 6 август до 30 септември – кога започва учебната година в Европа

В България учениците се връщат в клас на 15 септември, но в някои европейски държави учебната година вече започна

11:54 - 30.08.2026