КПК обискира дома на кмета на Варна Благомир Коцев, проверява още двама съветници

Служители на Комисията за противодействие на корупцията са отвели кмета на Варна Благомир Коцев на разпит, научи "Булевард България".

Екипът на КПК е влязъл в Община Варна, докато Коцев провежда служебна среща.

БНР-Варна съобщава, че засега няма заповед за задържането на кмета на Варна. Благомир Коцев е отведен до дома си, за да присъства на обиск там, а след това ще бъде претърсен и кабинетът му.

Още двама общински съветници от "Продължаваме промяната" - Йордан Кателиев и Николай Стефанов, са обект на същата проверка, твърди още кореспондентът на БНР във Варна.

Предстои да бъдат претърсени и техните домове, според БНР.

Изненадващо - твърдение за арест на Благомир Коцев се появи на лист, предаден на Бойко Борисов по време на брифинг в централата на ГЕРБ за присъединяване към еврозоната.

Председателят на ПП Асен Василев обвини Делян Пеевски за това, че е "разпоредил" на Комисията за противодействие на корупцията да атакува кмета на Варна Благомир Коцев.

Василев се обърна през ефира на bTV към "Пеевски и кръга хора около него, които се опитват да си купуват кметове - а когато не могат да си ги купят, се опитват да ги заплашват".

"Искам да кажа на тези хора - нито ще ни спрете, нито ще ни изплашите и ще продължим да ви пречим да ограбвате българските граждани.", добави лидерът на ПП.

"Едно към едно стъпките на (Реджеп) Ердоган в Турция. Арестува кметове на опозицията и ги обвинява в корупция", прави аналогия икономистът и анализатор Илиян Василев.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Горски пожар бушува в Южна Франция, летището в Марсилия е затворено

Силни ветрове разпространиха пламъците към града

19:59 - 08.07.2025
Важно днес

Иван Костов: Кампанията срещу еврото може да форсира инфлацията - викаш злото и то идва

Той призова противниците на еврото "да спрат, защото причиняват само негативи на България"

18:10 - 08.07.2025
Важно днес

Домашен арест за 19-годишния шофьор, убил трима души, след като се вряза в заведение в Разград

Съдът е взел предвид възрастта, чистото минало и постоянния адрес на обвиняемия

18:07 - 08.07.2025
Важно днес

Парк “Врана” няма да бъде даден на общината, но не е ясно кой ще го поддържа

Областният управител на София отказва да се съобрази с ултиматума на кмета Васил Терзиев, щял да свиква работна група

17:41 - 08.07.2025
Важно днес

ЕК критикува България за нулевия резултат в борбата с корупцията

ЕК призна, че държавата е занулила почти всички опити да се бори с политическите и икономически зависимости на съд, прокуратура и полиция

17:15 - 08.07.2025
Важно днес

Трима мъже са осъдени за палеж на украински склад в Лондон по поръчка на руската групировка „Вагнер“

Първа присъда по новия Закон за националната сигурност на Великобритания

16:45 - 08.07.2025
Важно днес

Асен Василев: Пеевски е разпоредил акцията срещу кмета на Варна

"Искам да кажа на тези хора - нито ще ни спрете, нито ще ни изплашите"

16:37 - 08.07.2025
Живот

Най-големият хип-хоп фестивал в Словакия е пред провал след серия скандали, започнали с Кайне Уест

На сцената на "Рубикон" трябва да се качи Кайние Уест. Участието му обаче вече не е сигурно. Билети не се продават, а не е ясно дали изобщо има и сцена.

16:34 - 08.07.2025
Важно днес

ГЕРБ отчете успеха с еврото в партийната централа вместо в Министерския съвет

Лидерът на ГЕРБ благодари на Пеевски, а премиерът - и на друг санкциониран по "Магнитски" - Владислав Горанов

16:10 - 08.07.2025