Лизо отвръща на обвиненията в тормоз и дискриминация: "Не съм злодейка" Снимка: © Getty

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Рап изпълнителката Лизо наруши мълчанието си от последните дни, след като три бивши танцьорки от екипа ѝ заведоха дело срещу нея с обвинения в сексуален тормоз и дискриминация. С публикация в Instagram певицата се защити, че не е “злодейка“ и я „изкарват нещо което не е“.

По-рано тази седмица Ариана Дейвис, Кристъл Уилямс и Ноел Родригес от екипа на певицата заведоха иск във Върховния съд на Лос Анджелис срещу нея. Обвиняват я, че ги е принуждавала да участват в обезпокоителни секс шоута, да се срамуват от теглото си и ги е третирала различно от останалите, защото са чернокожи. Жените, които стоят зад делото, твърдят, че са били системно унижавани от рап звездата и са работили във враждебна среда.

Изпълнителката, чието истинско име е Мелиса Вивиан Джеферсън, отговори на обвиненията на третия ден.

„Последните няколко дни бяха изключително трудни и ужасно разочароващи. Моята работна етика, морал и уважение към другите бяха поставени под съмнение", започва публикацията на 35-годишната певица.

Тя заяви, че обикновено избира да не отговаря на неверни обвинения. В този случай по думи на изпълнителката твърде възмутителния характер на нападките по неин адрес става причина да им обърне внимание.

Тези сензационни истории идват от бивши мои служители, които вече публично признаха, че им е казвано колко неподходящо и непрофесионално беше поведението им по време на турнето“, отбеляза Лизо.

„Като артист винаги съм била много страстна що се отнася до това, което правя. Приемам музиката и своите изпълнения сериозно. Със страстта идват упоритата работа и високите стандарти. Понякога трябва да вземам трудни решения, но никога не съм искала да накарам някого да се чувства неудобно или сякаш не е ценен в екипа“, казва още рапърката в публикацията.

Според нея обществеността я представя като злодей, какъвто не е.

Не съм тук, за да гледат на мен като на жертва, но също така знам, че не съм злодеят, като който хората и медиите ме представят през последните няколко дни. Аз съм много открита за своята сексуалност и себеизразяване, но не мога да приема и да позволя на хората да използват тази моя откритост, за да ме изкарат нещо, което не съм“, заяви звездата.

Тя категорично отрече да е карала танцьорите си да се срамуват от тялото си. По думите ѝ като човек, който е бил подлаган на подигравки за физиката си всекидневно, никога не би се позволила да критикува или уволни свой служител заради теглото му.

Няма нищо, което да приемам по-сериозно на света от уважението, което заслужаваме като жени“, обясни Лизо.

„Наранена съм, но няма да позволя добрата работа, която свърших, да бъде помрачена от това. Искам да благодаря на всички, които ме подкрепиха и ми протегнаха ръка, за да ми помогнат да се изправя в този труден период“, завършва изявлението на рапърката.

Кино и сериали

Сериалът The Night Manager се завърна след 10 г. Ще оправдае ли високите очаквания?

Том Хидълстън отново влиза в ролята на Джонатан Пайн в дългоочаквания втори сезон

18:40 - 07.01.2026
Важно днес

Освободиха директора на Българската национална филмотека, служителите протестират

Антония Ковачева ръководи институцията от 2013 г.

18:26 - 07.01.2026
Живот

Броени дни остават до края на фотоконкурса с награди от Xiaomi „Празнично Mi e”

сега коледните ни снимки могат да ни донесат награди със специалния Instagram фотоконкурс на Xiaomi „Празнично Mi e”.

18:17 - 07.01.2026
Текстове от партньори

Януари става Вегануари с био и веган храни на достъпни цени в Kaufland

Ритейлърът предлага и изобилие от рецепти само с растителни продукти

17:57 - 07.01.2026
Важно днес

Съд спря новите правила за изпита по математика след 7 клас

Заповедта беше атакувана от родители с три отделни жалби

17:00 - 07.01.2026
Важно днес

"България еър" обяви отстъпки до 35% за 12 дестинации в Европа и Близкия изток

Билетите са на промоционални цени до 23 януари

15:40 - 07.01.2026
Важно днес

САЩ задържаха руски петролен танкер в Атлантическия океан

Според американските власти корабът е превозвал петрол от Венецуела и Иран в нарушение на санкциите

15:25 - 07.01.2026
Текстове от партньори

„Честни цени – и в лева, и в евро“ - философията на Billa за спокоен преход към еврото

Веригата представя и QR калкулатор, с който всеки клиент може сам да провери цените

14:41 - 07.01.2026
Важно днес

Касите на БНБ ще работят извънредно всяка събота до края на януари

БНБ работи извънредно в София и още пет града в страната

14:29 - 07.01.2026