“Лудогорец” бе разбит от ЦСКА 1948 и допусна пет гола в Бистрица

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


“Лудогорец” допусна загуба с 4:5 от ЦСКА 1948 в последния двубой от 13-ия кръг на Първа лига.

Макар разградчани да отстъпиха само с един гол, 10 минути преди края те изоставаха с 1:5 и бяха тотално разбити. Финален щурм в края облекчи положението на “орлите”, но те все пак загубиха.

14-кратният шампион на България е в сериозна криза и вече изостава на девет точки от първия в класирането “Левски”.

ЦСКА 1948 е втори, на три точки зад лидера.

"Червените" успяха да стигнат до бърз гол след хубава атака и попадение на Мамаду Диало още в 3-тата минута.

“Лудогорец” отговори почти свектавично и изравни чрез Бърнард Текпетей, който с мощен удар вкара за 1:1.

До края на полувремето обаче ЦСКА 1948 поведе с 3:1 след голове на Елиас Франко с глава и Браян Собреро със страхотен прехвърлящ удар в края на първото полувреме.

В 53-тата минута Оливие Вердон си вкара автогол в опит да изчисти топката след удар с глава на Мамаду Диало, Борислав Цонев се разписа за 5:1.

В 82-ата минута ЦСКА 1948 си отбеляза може би най-нелепия автогол от началото на кампанията.

Една върната топка мина между краката на вратаря Шейтанов, а това даде импулс на “Лудогорец”.

В 91-ата минута Ивайло Чочев вкара за 3:5, а след това изпусна дузпа. Но това не бе всичко, защото до края на продължението имаше време за нов гол за Чочев за 4:5 и шанс с глава за халфа, който можеше да изравни с хеттрик в добавеното време.

В крайна сметка сензационно изравняване нямаше

Това е едва вторият случай, в който “Лудогорец” допуска пет гола в Първа лига, като предишният бе преди четири години при едно шокиращо 3:5 от “Пирин” у дома.

Технологии

Как Белият дом принуди Anthropic да изключи най-мощните си AI модели

Предупреждение от Amazon за уязвимост в Mythos и Fable 5 доведе до сътресения в технологичната компания

19:04 - 15.06.2026
Важно днес

Доналд Тръмп пристигна във Франция за G7 часове след споразумението с Иран

Групата се събира часове след анонса за споразумението между Иран и САЩ

18:13 - 15.06.2026
Важно днес

В Скопие подпалиха два български дипломатически автомобила пред посолството

МВнР осъди атаката като „демонстративен акт на агресия“

18:01 - 15.06.2026
Бизнес

Fox купува Roku - компанията, чиито устройства дават достъп до стрийминг услуги през телевизор

Сделката е за 22 млрд. долара и ще даде на Fox достъп до над 100 млн. домакинства по света

15:56 - 15.06.2026
Важно днес

"Шествието на семейството" се разграничи от Калина Сакскобургготска

Дъщерята на Симеон Сакскобургготски не е канена да участва в шествието, твърдят организаторите

15:49 - 15.06.2026
Живот

Отвъд решетките на поправителния дом: Проект, който дава шанс за по-добро бъдеще

„Общото между тези деца е, че те не са чувани, не са разбирани. Тези младежи не трябва да бъдат изолирани и наша грижа като общество е да работим и да общуваме с тях".

15:47 - 15.06.2026