Марго Роби и Джейкъм Елорди ще участват в екранизация на "Брулени хълмове" Снимка: © Getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Актрисата Марго Роби и Джейкъб Елорди ("Еуфория") ще се превъплътят в ролите на Катрин Ърншоу и Хийтклиф в дълго очакваната екранизация на „Брулени хълмове“.

Пълнометражният филм по класическия роман на Емили Бронте ще е изцяло написан, режисиран и продуциран от Емералд Фенел.

Това ще бъде третият ѝ филм след „Обещаваща млада жена“ от 2020 г. (който спечели на Фенел „Оскар“ за най-добър оригинален сценарий) и „Солтбърн“ от 2023 г. По последния тя работи заедно със звездата от "Еуфория" Джейкъб Елорди.

Фенел участва заедно с Марго Роби и в миналогодишния летен блокбъстър „Барби“, за който актрисата получи третата си номинация за "Оскар".

„Брулени хълмове“ е в предпродукция, като се очаква снимките да започнат през 2025 г. във Великобритания.

Фенел обяви плановете си да адаптира „Брулени хълмове“ като свой трети филм през юли, публикувайки реплика от романа в социалните мрежи: „Бъди винаги с мен, превърни се в какъвто и да е образ, накарай ме да полудея“.

Едва тази седмица обаче стана ясно кои звезди ще изиграят двамата главни литературни герои.

Публикувана за първи път през 1847 г., книгата разказва подробно за бурните отношения между Катрин и Хийтклиф. Името на романа идва от имението, около което се развива историята.

„Брулени хълмове“ има няколко кино версии, опера и балет.

Към момента не е ясно дали Фенел ще се придържа към основната сюжетна линия на романа на Бронте или ще направи измененя в новата адаптация на класиката.

„Емералд те потапя много бързо във всеки нов свят. Тя е майстор на сюжета. Влиза в ума ти и сякаш се докосва до най-странните му части, така че да се почувстваш като съучастник в историята“, казва Роби в интервю за Variety през януари по повод "Солтбърн".

Джейкъб Елорди набра световна популярност с ролята си в драматичен сериал на HBO „Еуфория“ (2019 г. - до момента).

През 2023 г. той се превъплащава в Елвис Пресли в биографичния филм „Присила“, както и в ролята на студент в "Солтбърн", което му донесе номинация за наградата БАФТА за най-добър актьор в поддържаща роля.

Важно днес

Фотографът Михаил Заимов си отиде след тежко боледуване

Преди година той сподели, че се бори с коварен рак в напреднал стадий

21:49 - 26.04.2026
Важно днес

Тръмп и служители на администрацията са били целта на нападателя във Вашингтон

Мотивите на заподозрения за стрелбата все още се изясняват

17:18 - 26.04.2026
Важно днес

Емил Дечев потвърди, че заплахите срещу Георги Кандев са свързани с бившия главен секретар на МВР Светлозар Лазаров

Емилия Русинова също трябва да подаде оставка, заяви Емил Дечев

17:10 - 26.04.2026
Спорт

Сабастиан Сауе постави световен рекорд в маратона с време под два часа

Историческият ден в британската столица беляза нова ера в маратонското бягане

16:51 - 26.04.2026
Политика

Йонко Грозев: Реформата в прокуратурата е по-трудна, отколкото изглежда

Смяната на ВСС и главния прокурор не е достатъчна, казва юристът

15:10 - 26.04.2026
Кино и сериали

Ричард Гад след Baby Reindeer – новият му сериал Half Man изследва корените на насилието

След успеха на Baby Reindeer Гад поема в различна посока с Half Man

14:06 - 26.04.2026
Важно днес

Служебният кабинет внесе пакет от законодателни мерки в парламента

Сред приоритетите са Законът за съдебната власт и новата антикорупционна комисия

12:40 - 26.04.2026
Важно днес

Състоянието на 14-годишното момче, паднало от тераса на НДК, остава изключително тежко

Детето е в реанимация в „Пирогов“ след продължителна спешна операция

11:32 - 26.04.2026