Милена Тодорова записа второто българско класиране в топ 20 на Игрите в Пекин Снимка: © Getty Images

Българката Милена Тодорова регистрира най-доброто постижение сред биатлонистите ни до момента на Зимните олимпийски игри в Пекин. 24-годишната състезателка завърши 17-та в спринта на 7,5 км.

Тодорова, която на предишната Олимпиада в Пьончан през 2018 не попадна дори в топ 80, сега завърши трасето за 22:15.4 мин. Тя получи наказателна обиколка заради една грешка в стрелбата, но останалите ѝ 9 изстрела бяха точни.

Олимпийска шампионка стана норвежката Марте Олсбу Рьойселанд, която в Пьончан спечели сребро. Сега тя не пропусна стрелба и спря хронометрите на 20:44.3 мин.

На второ място остана шведката Елвира Йоберг – с изоставане от 30.9 секунди, а бронзът е за Доротея Вирер от Италия, която остана с пасив от 37.2 секунди спрямо победителката.

В състезанието участваха още три наши биатлонистки, които обаче останаха много далеч от класиране в Топ 60, даващо право на участие в преследването на 10 км. Мария Здравкова остана 78-ма с една грешка и 3:54.8 мин. по-бавно ски бягане спрямо шампионката. Даниела Кадева е 84-та също с една грешка (+4:42.1 мин.), а дебютантката на Олимпийски игри Лора Христова остана на последното 89-то място с 4 грешки (+5:43.4 мин.).

Представянето на Тодорова е второ българско класиране в топ 20 на дадена надпревара на Игрите. Сноубордистът ни Радослав Янков зае 15-то място в паралелния гигантски слалом преди няколко дни.

Мъжкият спринт на 10 км е утре (събота) от 12:00 ч. българско време, като в стартовия списък са и четиримата ни олимпийци – Владимир Илиев, Димитър Герджиков, Антон Синапов и Благой Тодев.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: