Нинова отчете съгласие "в общи линии" между ПП, БСП, ИТН и ДБ Снимка: © Булевард България

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


БСП започна преговорите си с "Демократична България" за съставяне на ново управляващо мнозинство и кабинет с третия мандат.

"Предизвикателствата и кризите, пред които е изправена, са много по-силни от различията, които имаме. Даваме си сметка за това и затова сме на една маса. Подхождаме конструктивно и отговорно да се създаде управление. Защото рискът България да остане без парламент в зимните месеци е наистина голям. Това обслужва плана на Борисов за реставрация. Ние няма да допуснем това", беше коментарът на председателя на ДСБ и съпредседател на ДБ Атанас Атанасов преди заседанието.

Христо Иванов заяви, че е доволен от това, че основа на преговорите е програмата, договорена преди седмици с ПП и БСП.

"Ще се включим по-активно в процеса, когато има кандидатура за премиер от ПП", каза той.

Според Корнелия Нинова "в общи линии можем да кажем, че съгласие по програмата има" както с ПП и ДБ, така и с "Има такъв народ" и анонсира, че през следващата седмица може да започнат разговорите за кандидатурите за премиер и министри в евентуален нов кабинет с мандат на БСП.

Позицията на министър-председателя ще бъде предложена на "Продължаваме промяната" като първа политическа сила - досега заявките на ПП са за номиниране на Асен Василев. Преди това обаче партията държи да бъдат изпълнени две условия - приемане на промените в антикорупционния закон и избор на Бойко Рашков начело на комисията за борба с корупцията.

Живот

Възможно ли е лекарствата за отслабване като Ozempic да забавят рака?

Анализ на пациентски данни показва обещаващи резултати, но дали причината са GLP-1?

18:11 - 25.05.2026
Важно днес

20-годишен мъж е обвинен за убийството на момичето в Благоевград

Той ще бъде съден за умишлено убийство

18:02 - 25.05.2026
Важно днес

Жена загина при катастрофа до Симитли

Иницидентът е станал около 15 ч. на пътен възел Брежани

16:46 - 25.05.2026
Важно днес

Мухъл и падаща мазилка след ремонт за 1,4 млн. лв. в държавна психиатрична болница

Прокуратурата е сезирана заради скандалния случай в Севлиево

16:14 - 25.05.2026
Живот

Великолепното човечество и AI: Първата енциклика на американския папа Лъв XIV

AI трябва да служи на човека, а не да го завладее и измести

15:16 - 25.05.2026
Важно днес

Румен Радев се срещна с ръководителя на отдела за Европа в Държавния департамент на САЩ

Артър Милик е на посещение в България

14:47 - 25.05.2026
Важно днес

Папа Лъв XIV призова "да разоръжим AI" в първата си енциклика Magnifica humanitas

Папата покани 33-годишен съосновател на Anthropic на програмното си послание

13:38 - 25.05.2026
Кино и сериали

Том Харди напуска сериала MobLand след скандали на снимачната площадка

Сериалът с Пиърс Броснан и Хелън Мирън ще има продължение, но без Том Харди

13:09 - 25.05.2026