Обявен е жълт и оранжев код за интензивни валежи в 19 области у нас

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


В неделя се очакват краткотрайни, на моменти интензивни валежи от дъжд. В южните и източните райони те ще бъдат по-значителни и придружени от гръмотевици. Вятърът ще духа от юг-югозапад – умерен, а в Източна България и в районите близо до северните склонове на планините – силен и поривист. По-късно през деня ще отслабне, ще се обърне от северозапад и с него ще започне да нахлува по-студен въздух. Минималните температури ще са между 5 градуса и 10 градуса, в София – около 5 градуса. Максималните ще бъдат между 12 градуса и 17 градуса, по-високи на местата, изложени на южен вятър, а в София – около 13 градуса.

Обявен е жълт и оранжев код за интензивни валежи и силен вятър в 19 области в страната. Очакваните количества дъжд са между 25 и 35 мм за денонощие, а на места – около и над 50 мм. Вятърът ще бъде със средна скорост между 14 и 19 метра в секунда, с пориви до 24 метра в секунда.

Оранжев код за силни валежи е в сила за Хасково, Кърджали, Смолян и Благоевград. В първите 3 области има предупреждение и за силен вятър. Жълт код за значителни валежи е обявен за Пазарджик и Кюстендил. В Пловдив, Стара Загора, Ямбол, Сливен, Бургас, Варна, Добрич, Силистра, Русе, Велико Търново, Търговище, Разград и Шумен също има предупреждение за силен вятър и интензивни валежи.

В планините ще бъде облачно с валежи от дъжд, а над около 2000 метра в Рило-Родопския масив и Западна Стара планина – от сняг. Ще духа силен, по високите части – бурен вятър от юг-югозапад, който следобед ще се обърне от запад. Температурата на 1200 метра ще бъде около 6 градуса, а на 2000 метра – около 1 градус.

По Черноморието ще бъде облачно с валежи от дъжд, следобед на места интензивни и с гръмотевици. Ще духа умерен до силен югозападен вятър. Максималните температури ще са между 12 градуса и 17 градуса. Морската вода ще бъде между 5 градуса и 7 градуса, а вълнението – около 3 бала.

Живот

The Prodigy ще имат концерт в София на 2 август в Борисовата градина

The Prodigy се завръщат в столицата след 27 години

14:23 - 27.04.2026
Важно днес

Президентът Илияна Йотова свиква Народното събрание в четвъртък

Йотова заяви, че очаква новият парламент да бъде „съвсем различен“

12:43 - 27.04.2026
Кино и сериали

Стюарт Блум се опитва да спаси Вселената в новия спиноф на „Теория за Големия взрив“

Сериалът Stuart Fails to Save the Universe ще излезе през юли в HBO Max

12:02 - 27.04.2026
Политика

Кой кой е в сагата с Картофа, "Светльо", златната Пътна помощ и МВР

Кой е изпращал заплахите срещу Георги Кандов

11:27 - 27.04.2026
Важно днес

Как стана така, че Йордан Цонев от ДПС не успя да влезе в парламента?

Партията на Пеевски има с 18% по-слаб резултат в сравнение с предишните избори

10:37 - 27.04.2026
Важно днес

Стрелецът от Вашингтон е написал манифест с обвинения срещу Тръмп

Манифестът разкрива планирана атака срещу хора от администрацията на Тръмп

10:09 - 27.04.2026
Спорт

Тази седмица "Левски" може да стане шампион и на футбол, и на волейбол

Очертава се голям празник за "сините"

09:53 - 27.04.2026
Важно днес

Започва поетапно спиране на парното в София

Новата отчетна кампания започва от 5 май

09:26 - 27.04.2026