Официално: Двама футболисти на "Локомотив" (Пд) и фенове заразени с Covid-19 Снимка: © facebook.com/plovdivinphotos

Двама футболисти на "Локомотив" (Пловдив) и фенове на отбора, спечелил Купата на България, са се заразили с Covid-19. Това се случи след парада на тима и тържествата покрай триумфа в надпреварата.

От отбора потвърдиха, че имат трима футболисти със симптоми – Бирсент Карагерен, Илко Пиргов и Кенан Муслимович. На играчите в тима са били направени тестове, резултатите от които ще станат днес следобед. bTV съобщи за петима заразени, но информацията все още не е потвърдена.

Всички заразени играчи са поставени под изолация.

Първоначално имаше информация за 50 заразени привърженици, но тя бе отречена от областния медицински щаб. По данни на РЗИ - към днешна дата с положителна проба за COVID-19 сред феновете са 4 души. Те са били на финала между ЦСКА и "Локомотив" в София, като между тях има момиче на 15 години и трима мъже на възраст между 19 и 38 години. Всички са под домашно наблюдение.

Привържениците са се заразили по време на парада, в който тимът показа Купата на България в Пловдив. След полунощ в понеделник играчите на „Локомотив“ са отпразнували успеха в дискотека „Сикретс“, а там шестима души от персонала са доказано заразени. Двама абитуриенти, празнували в заведението, също са дали положителни проби.

Футболистите на „Локомотив“ бяха приети и в заседателната зала на общината от кмета Здравко Димитров и областния управител Дани Каназирева.

Собственикът на "Локомотив" Христо Крушарски отказа да потвърди информацията за заразените футболисти. От bTV се свързаха с него, но той каза: "Още нищо не е вярно, докато не се потвърди. Стига с тези глупости, стига с тази паника".

В "Ботев" (Пловдив) също има един заразен футболист - Димитър Тонев. Това обяви Диян Божилов, който е помощник на старши-треньора Ферарио Спасов. Тонев обаче от 4 седмици тренира сам заради контузия и е изолиран, така че няма проблем за останалите му съотборници.

Вчера стана ясно, че собственикът на "канарчетата" Георги Самуилов е дал положителна проба за Covid-19 и е настанен в болница.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

Десетки пострадаха след скъсване на седалков лифт в Испания

Съобщава се и за 80 души, които са блокирани на съоръжението

16:27 - 18.01.2025
Важно днес

Протест срещу връщането на Ивайло Иванов в МВР организира БОЕЦ

Иванов беше уволнен като гл. секретар на МВР заради полицейското насилие по време на протестите през 2020 година

15:49 - 18.01.2025
Важно днес

След скандалите за плагиатство Петър Илиев е станал нещатен сътрудник в Народното събрание

Той ще консултира Тошко Йорданов по конституционни и правни въпроси

15:29 - 18.01.2025
Важно днес

Пожар избухна в жилищна сграда до женския пазар в София

Районът около сградата е отцепен

15:22 - 18.01.2025
Важно днес

Благоевград също е на прага на грипна епидемия

Това е третата област, в която се очаква да бъдат въведени противоепидемични мерки

12:35 - 18.01.2025
Политика

Един от новите депутати на БСП се оказа в черния списък на Украйна

Галин Дурев е посещавал Крим след незаконното анексиране на полуострова от Русия

12:13 - 18.01.2025
Важно днес

Петър Ганев, ИПИ: Вратата е отворена за еврото от 1 януари 2026 година

България влиза в период, в който ще отговаря на инфлационния критерий, смята икономистът

11:26 - 18.01.2025