Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:
Откриха мъртва 39-годишната украинка Анастасия Березовска, издирвана от Интерпол заради бомбения атентат срещу украинския бизнесмен Вадим Ермолаев в Монако.
Тялото ѝ е намерено заровено край Киев, а за смъртта ѝ са задържани двама души. Единият от тях е действащ служител на военното разузнаване на Украйна, а другият – бивш полицай.
По данни на „Украинска правда“ Березовска е намерена късно вечерта на 6 юли в покрайнините на украинската столица с огнестрелна рана.
До момента украинските власти не са дали официално изявление нито за смъртта ѝ, нито за самоличността на задържаните.
Березовска беше обявена за международно издирване с червена бюлетина на Интерпол след експлозията, разтърсила Монако на 29 юни. Разследващите я смятаха за основен заподозрян по обвинения, свързани с опит за убийство, поставяне на взривно устройство на обществено място и участие в престъпен заговор.
Прокуратурата в Монако съобщи, че жената е оставила пакет с взривно устройство във входа на жилищната сграда, в която живее Ермолаев, след което е напуснала района.
Смята се, че след атаката е преминала пеша във Франция и впоследствие е напуснала страната с автомобил и е минала през няколко европейски държави, включително Германия и Италия.
При експлозията тежко пострадаха Вадим Ермолаев, неговата партньорка Анна Насобина и 13-годишният им син. Насобина остава в критично състояние, а двата ѝ крака бяха ампутирани.
Детето е получило по-леки травми, а Ермолаев вече е излязъл от кома.
Сред версиите за мотива на нападението е възможна връзка с мащабна схема за финансови измами чрез колцентрове в украинския град Днипро, за която европейски разследващи твърдят, че е свързана с обкръжението на Ермолаев. Не се изключва и намесата на чужда разузнавателна служба.
Санкциониран милионер от Украйна е ранен при експлозия в Монако
