Първият магазин на Lidl в село Лозен отвори врати Снимка: © LIDL

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Малко преди коледните празници Лидл България откри първия си магазин в село Лозен, с което търговската мрежа на веригата достига 143 магазина в 61 населени места. Новият обект се намира на ул. „Лозен“ №3. Инвестицията в него надхвърля 14,5 млн. лв., а откритите работни места са 20.

Магазинът разполага с търговска зала от 1 407 кв. м и е изграден по най-съвременни технологични и екологични стандарти. На разположение на клиентите са три стандартни каси и осем каси на самообслужване, една от които е експресна и позволява плащане и в брой със съдействие от служител. Обширният паркинг предлага 95 паркоместа, както и една зарядна станция за електрически автомобили.

„Радваме се, че откриваме първия Lidl магазин в Лозен и че можем да предложим на хората тук удобна локация и модерна среда за пазаруване. Новият обект е важна част от нашите усилия да бъдем близо до клиентите и да предлагаме качество, удобство и отлична организация във всеки наш магазин“, каза Станислав Колев, директор “Продажби и логистика” в Лидл България.

Официален гост на събитието беше кметът на село Лозен Васил Станчев, който поздрави екипа и гостите на магазина: „Откриването на Lidl Лозен е поредна положителна стъпка в развитието на търговската и икономическата среда в селото ни, като създава нови възможности за заетост и осигурява по-добър достъп до качествени продукти за жителите на Лозен. Реализирането на подобни инициативи допринася за повишаване качеството на живот и устойчивото развитие на местната общност”, заяви той.

нов магазин на ЛИДЛ в село Лозен

Празничната атмосфера беше допълнена и от музикално изпълнение на детската певческа група към Народно читалище „Светлина – 1928“.

В часовете след откриването на новия обект, Lidl посрещна своите първи посетители с дегустации, приятни изненади и специални предложения.

В навечерието на празниците клиентите могат да открият богат асортимент от хранителни и нехранителни продукти, включително сезонни предложения от собствените марки на Lidl – гурме селекции Deluxe, сладки изделия Favorina, празнична украса, тематични играчки и идеи за подаръци.

Важно днес

Зукърбърг дава показания по ключово дело за пристрастяване към социалните мрежи

Процесът е по един от хилядите искове, заведени в САЩ

20:11 - 18.02.2026
Важно днес

Румъния въвежда таван на магистратските пенсии и вдига възрастта за пенсиониране

Реформата на т.нар. специални пенсии е в центъра на дългогодишен обществен дебат в Румъния

19:48 - 18.02.2026
Важно днес

Жена загина след удар от трамвай в София

Инцидентът е станал малко след 16 ч., променени са маршрутите на няколко линии на градския транспорт

19:18 - 18.02.2026
Важно днес

“Оставете глупостите и започвайте с директните атаки”. Янкулов реагира на компромата срещу АКФ за Петрохан

Номинираният за служебен правосъден министър отрече всякакви връзки с убитите от Петрохан

17:38 - 18.02.2026
Спорт

Лора Христова отново впечатли света, макар българската щафета да остана без медал

България регистрира най-доброто си класиране от Торино 2006

17:10 - 18.02.2026
Важно днес

Румен Радев обвърза "сглобката" със служебния кабинет и се закани да ѝ търси сметка

"По същество това е партиен кабинет"

16:53 - 18.02.2026
Текстове от партньори

157-годишно читалище учи децата на Враца да разчитат езика на природата

Проект, подкрепен от „Ти и Lidl“, помага на децата да опознаят Врачанския Балкан

16:36 - 18.02.2026
Важно днес

Димо Алексиев се присъедини към трупата на Драматичния театър в Пазарджик

Актьорът е осъден на година и половина затвор за шофиране пиян

16:36 - 18.02.2026
Важно днес

АКФ е оказвал гражданския контрол, а не натиск върху МВР за групата на Калушев

През 2024 г. АКФ пита институциите дали са постъпвали сигнали срещу рейнджърското сдружение

16:34 - 18.02.2026