"Помогни сега" - кампания в помощ на Шумен по инициатива на предприемачи от града

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


По инициатива на предприемачите Красен и Жечко Кюркчиеви (собственици на "Фикосота" и "Теси") и Община Шумен, Стопанска камара - Шумен е открила дарителска сметка за набиране на финансови средства, които ще се използват за ограничаване на разпространението на коронавируса на територията на общината.

Красен Кюркчиев, управител и собственик на компанията за бързооборотни стоки „Фикосота“ с 6 завода в гр. Шумен, заедно с брат си Жечко Кюркчиев, управител и собственик на друга голяма компания в региона „Теси”, даряват 100 000 лв за начало за финансиране на кампанията.

По идея Красен Кюркчиев мотото, под което ще протече кампанията е „Помогни сега“.

„Призоваваме бизнеса да се присъедини към инициативата и да подкрепи местната власт в усилията ѝ за справяне с епидемията. Нуждата в момента е от бързи действия на регионално ниво. Възможността е да се финансират мигновено е в основата на качеството на работа на медицинските служби. Надявам се тази кампания да е добър пример и за други градове в страната“, споделя Кюркчиев

В рамките на инициативата при Стопанска камара Шумен е създаден фонд в полза на МБАЛ Шумен и останалите медицински обекти в област Шумен. Събраните средства ще се използват по преценка на Общинския кризисен щаб за превенция и защита на населението от разпространението на COVID-19 – за консумативи и материали, медицинско оборудване, защитни облекла, набиране на доброволци и др.

Средствата ще бъдат изразходвани стриктно и при пълна прозрачност само по предназначение и след изрично разрешение на кризисния щаб, а публична отчетност на постъпленията и разходите ще бъде давана всяка седмица.

Тъй като в създалата се ситуация, не само България, много често проблемът не е в липсата на пари, а че много от нужните материали не са налични в търговската мрежа, паралелно с дарителската кампания Община Шумен е подготвила склад, в който желаещите могат да дарят лични предпазни средства и препарати за дезинфекция.

Освен финансови средства, братя Кюркчиеви са дарили и над 20 000 сапуна, които ще бъдат раздадени на всички учебни, здравни и социални заведения в община Шумен.

Сметката, по която могат да се правят дарения е:


Уникредит Булбанк, Шумен
IBAN: BG24UNCR70001523957520, BIC: UNCRBGSF
Титуляр: Сдружение “Стопанска камара – Шумен”

Важно днес

ЕК: TikTok трябва да промени „пристрастяващия си дизайн“

Брюксел иска промени в дизайна на приложението

17:59 - 06.02.2026
Важно днес

Агенцията за закрила на детето разбра от телевизията за момчето, изчезнало след Петрохан

До сутринта на 6 февруари при тях не са постъпвали официални сигнали, свързани с момчето и неговото семейство

17:56 - 06.02.2026
Спорт

Подобряват ли ски скачачи представянето си с инжекции в пениса?

Звучи като фалшива новина, но казусът стигна до Зимните олимпийски игри

15:59 - 06.02.2026
Спорт

Сериозни трудности за сноубордистите ни на Зимните олимпийски игри

Тежки условия и лошо време в началото на форума

15:46 - 06.02.2026
Важно днес

Борисов "настоява и умолява" Йотова да избере служебен премиер веднага

Борисов "предсказа", че изборът ѝ ще падне върху Андрей Гюров

15:37 - 06.02.2026
Кино и сериали

Сама, с бебе на ръце, без работа - Ел Фанинг превърта играта в най-очаквания комедиен сериал на 2026

"Марго има проблеми с парите" събира Фанинг с Мишел Пфайфър и Никол Кидман на екран

14:54 - 06.02.2026
Важно днес

Хакнати камери? Може, но това е само част от проблема

Специалист и потърпевш говорят за скандала с теча на снимки от студия и кабинети към порносайтове

14:45 - 06.02.2026
Важно днес

Владимир Йончев, Offnews: Тече операция по очерняне на жертвите

Главният редактор на Offnews се пита защо полицията не търси убиеца на тримата загинали при Петрохан

14:43 - 06.02.2026
Важно днес

Арестуваха 25-годишен учител от Пловдив за блудство с непълнолетни

Мъжът е работил като учител по география в СУ „Софроний Врачански“ в Пловдив

14:05 - 06.02.2026