„Продължаваме промяната“ поиска оставката на вътрешния министър Даниел Митов заради начина, по който МВР е действало по време на изборите в Пазарджик. На пресконференция в града лидерът на партията Асен Василев определи случилото се като „срамно“ и „предателство срещу българските граждани“.
„В Огняново станахме свидетели на срамни сцени. Даниел Митов и ръководството на министерството предадоха редовите полицаи – забраниха им да гонят купувачите на гласове. Нямаха право да излизат от училищните дворове и гледаха как на оградата се купуват гласове. Видяхме пачки с петдесетолевки, предавани на живо в интернет. А след това МВР излиза и казва, че няма никакво престъпление – тези хора били бизнесмени, търсели работници в деня на изборите“, коментира Василев.
Той определи поведението на ръководството на МВР в Пазарджик като скандално:
„Това, което ние искаме, е главата на Даниел Митов. Този човек няма правото да бъде вътрешен министър на страната. Или е некомпетентен, или не контролира хората тук, или е позволил да се издадат заповеди, с които МВР да прикрива купуването на гласове, вместо да се противопоставя на него. Което и от трите да е, той няма място в МВР“, категоричен е Асен Василев.
Още по-големият проблем обаче, според „Продължаваме промяната“, е победата на ДПС – „Ново начало“.
„ДПС изяде ГЕРБ и те вече са шеста сила. Както Пеевски изяде ДПС и изгони Доган, сега прави същото и с ГЕРБ“, каза Асен Василев, като уточни, че вече не става дума само за купен вот в селата. Резултатите показват, че ДПС–НН има сериозен резултат и в центъра на града, което показва, че мрежите на влияние на ГЕРБ са преминали към Пеевски.
По време на същата пресконференция Василев обяви, че „Продължаваме промяната“ ще потърси обединение с всички партии в новия общински съвет на Пазарджик, които не желаят влияние на ДПС и Делян Пеевски. „Готови сме да загърбим партийния егоизъм. Ако не се противопоставим сега, Пазарджик ще завърши като „Лафка“ и „Булгартабак“, предупреди лидерът на ПП.
По думите му България е изправена пред много ясна битка за посоката, в която да тръгне: „Или ще станем нормална европейска държава и ще възстановим революцията на Крумовите закони – не защото са били сурови, а защото са били еднакви за всички. Алтернативата е държавата с голямото „Д“, където всичко става с телефонни обаждания, на тъмно“, допълни лидерът на „Продължаваме промяната“.
Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: