Правителството одобри покупка на респиратори и маски от Китай Снимка: © European Council

Правителството одобри договор с Китай за закупуването на 1 176 770 броя предпазни маски и 50 респиратора. Общата стойност на доставката ще струва близо три милиона евро – над 1,4 за личните предпазни средства и 1,5 млн. за обдишващите апарати.

Това стана ясно след видеоконферентен разговор между министър-председателя Бойко Борисов и членовете на Министерски съвет, съобщи BTV.

Те се разбраха да сключат договор с Китайската национална фармацевтична корпорация за външна търговия, която ще отговаря за доставката.

Предпазните средства ще бъдат предоставени на служителите на регионалните здравни инспекции, органите на МВР, Министерството на отбраната и Агенция „Митници“.

Също така маски ще получат служители и на други институции, чиято работа е свързана с граничните контролно-пропускателни пунктове.

Болниците, които лекуват пациенти, заразени с Covid-19, ще получат 50-те респираторни апарата.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

"Хамас" и Израел постигнаха споразумение за прекратяване на огъня

Споразумението беше постигнато след месеци на преговори

19:10 - 15.01.2025
Политика

Няколко първи впечатления от бъдещия кабинет

Консенсусът Сарафов да не става титулярен главен прокурор е в удивителен синхрон със “снаждането” на новата власт

18:17 - 15.01.2025
Политика

Кой е Манол Генов – номинираният за министър на околната среда и водите

Манол Генов е е народен представител от БСП от 2014 г. досега

17:37 - 15.01.2025
Текстове от партньори

Позволете си да летите в мечтите си

16:52 - 15.01.2025
Политика

Кой е Иван Пешев - номинираният за министър на младежта и спорта

Социалистът е общински съветник в София и зам.-лидер на партията в столицата

16:50 - 15.01.2025