Протест срещу Калин Стоянов в последния ден преди служебния кабинет Снимка: © Булевард България

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Решението на Димитър Главчев да остави Калин Стоянов начело на Министерството на вътрешните работи в новия служебен кабинет провокира организирането на протест от "БОЕЦ".

Сдружението свиква демонстрацията пред сградата на МВР от 18:30 ч. Председателят му Георги Георгиев е поискал и среща с Главчев, като твърди, че разполага с "данни, видеоматериали, документи и свидетелства за личното участие на Калин Стоянов в покровителство на конкретни схеми и лица за купуване на гласове".

Те го обвиняват още за допускането на полицейско насилие и незаконни арести по време на протеста срещу БФС през ноември 2023 г., назначенията на спорни началници в Гранична полиция и "Вътрешна сигурност, и др.

8 април е последният ден, в който Димитър Главчев би могъл да направи промени по предварителния състав на служебния кабинет.

В петък Главчев оправда решението си да запази Калин Стоянов на поста с внезапно подадената оставка на главния секретар Живко Коцев. Самият той оттегли оставката си часове по-късно, но досега Главчев не е коментирал евентуални намерения за промени в ръководството на МВР.

На 9 април се очаква президентът Румен Радев да подпише указ за назначаването на министрите и за насрочване на предсрочни парламентарни избори на 9 юни.

Спорт

“Ливърпул” се разделя с легендата Мохамед Салах

Голмайсторът с №11 на гърба има 255 гола в 435 мача за "червените"

21:08 - 24.03.2026
Важно днес

КЕВР очаква вдигане на цените на газа, парното и тока от юли

„Булгаргаз“ иска над 5% увеличение на цената на газа още от следващия месец

20:25 - 24.03.2026
Важно днес

Засега няма да има увеличение на цените в синя и зелена зона в София

ВАС спря реформата, която трябваше да вдигне цените и да разшири зоните за платено паркиране

18:43 - 24.03.2026
Важно днес

Кадровите промени в МВР стигнаха до районните управления

Емил Дечев мотивира смените с необходимостта от гарантиране на прозрачност и нормално протичане на изборния процес

18:25 - 24.03.2026
Важно днес

НАП ще публикува всеки ден средните цени на дизел и бензин

При три последователни дни от над 1,6 евро за литър ще се активира и помощта от 20 евро на месец

16:50 - 24.03.2026
Важно днес

Разследването на фалшивите евро за над 1,2 млн. евро стигна до печатница в Румъния

Печатницата е до българската граница, групата не е успяла да пласира парите

16:28 - 24.03.2026
Важно днес

СЕМ: Кандидат-депутати не могат да са рекламни лица и ТВ водещи по време на кампанията

Медийният регулатор призова за спазване на принципите на равнопоставеност и неутралност по време на кампанията

15:44 - 24.03.2026
Важно днес

Делото срещу Благомир Коцев е спряно временно заради изборите

Процесът не може да започне, защото двама от подсъдимите са кандидат-депутати

14:39 - 24.03.2026
Бизнес

Някой спечели милиони от петролни сделки, направени минути преди Тръмп да "свали" цените

Само 15 минути преди Тръмп да обяви ползотворни преговори с Иран, на борсата са превъртяни 580 млн. долара

14:34 - 24.03.2026