Регионалният министър е против уволнения в АПИ, защото нямало да има "кой да прави разчет" на пътищата Снимка: © Screenshot

Министърът на регионалното управление Иван Иванов за пореден път отхвърли идеята за уволнения в ръководството на Агенция “Пътна инфраструктура“ (АПИ) въпреки общественото недоволство и протестите в страната.

Според Иванов докато ръководството изпълнява своите ангажименти и "не прави грешки" няма причина то да бъде уволнявано. Министърът дори смята, че това само ще създаде по-голям проблем, тъй като в системата имало липса на кадри.

"Масово напускат заради натиска върху тях. Ако тръгнем и да ги уволняваме няма да има кой да направи разчтитете какви дупки да бъдат запълнени и кои пътища да бъдат ремонтирани. Точно от това се оплакват директорите на областните пътни управления, че служителите са стресирани", каза той.

Изказването му дойде след среща с директорите на областните пътни управления в страната. В същото време в различни градове в страната граждани излязоха на протест с искане държавата да предприеме по-строги мерки за прекратяване на "войната" по пътищата.

На срещата с министъра е станало ясно, че АПИ не е изпълнявала голяма част от ангажиментите си заради липса на договори. По думите на Иванов в момента се работи по обезопасяването на 6 критични точки.

Пред журналисти мнистърът се похвали, че вече са започнали изготвянето на планове за над 30 точки. Попитан в какъв срок те ще бъдат изпълнени той отговори, че сроковете ще бъдат качени на страницата на АПИ, но допусна, че може да има забавяния, тъй като "една голяма част от процедурите се нуждаят от съгласуване и с други институции".

Затова той призова за по-експедитивен подход в съгласувателните процеси, за да могат поетите ангажименти да бъдат изпълнени.


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Бизнес

Комисията за защита на конкуренцията одобри придобиването на аптеки Медея от BENU

Предстои финализиране на сделката между собствениците на аптеки Медея и BENU

18:59 - 19.12.2025
Важно днес

Пуснаха под гаранция директора на 138-о училище срещу 5000 лева

Според съда няма опасност Александър Евтимов да се укрие

18:33 - 19.12.2025
Важно днес

Журналисти се събраха пред bTV в знак на солидарност с Мария Цънцарова и Златимир Йочев

Гилдията излезе на протест срещу "опразването на столчета" в големите медии

18:24 - 19.12.2025
Важно днес

Двама руснаци са задържани в София по искане на САЩ

Единият от тях ще бъде екстрадиран в САЩ

18:00 - 19.12.2025
Спорт

Съдът отмени избора на Весела Лечева като председател на БОК

Проблемите на БОК могат да доведат до това българските спортисти да се състезават без флаг на Зимните олимпийски игри

17:26 - 19.12.2025
Важно днес

bTV потвърди, че "води диалог" за смяна на Мария Цънцарова като водещ на сутрешния блок

bTV води диалог с Мария Цънцарова и обсъжда възможности за развитие на програмното съдържание с нейно активно участие"

17:21 - 19.12.2025
Важно днес

Столичната община пуска Зелен билет за следващите три дни

Очакват се мъгли и сериозно замърсяване на въздуха през уикенда

16:10 - 19.12.2025
Текстове от партньори

Кога ще работи Kaufland по време на празниците?

На 24 и 31 декември, както и на 2 януари, магазините ще бъдат с намалено работно време, а на 25 декември и 1 януари веригата няма да работи

15:43 - 19.12.2025
Живот

Новогодишната програма на bTV, Nova и БНТ: Галена, Миле Китич и "Сватбарски мераци"

Какво ще излъчват трите национални телевизии

15:42 - 19.12.2025