Сензационна победа за "Ливърпул" над Манчестър Юнайтед със 7:0 Снимка: © Getty Images

ФК "Ливърпул" продължи да се издига във Висшата лига със сензационна победа от 7:0 (2:0) над "Манчестър Юнайтед" на своя стадион "Анфийлд". Това е най-голямата победа на "Ливърпул" в среща с "Манчестър юнайтед"

Червените спечелиха 13 точки в рамките на последните пет мача в първенството и за момента са пети в класирането. Нюкасъл има изигран мач по-малко, което означава, че може да дръпне напред. "Юнайтед" (49 точки) е със седем точки пред "Ливърпул" и заема трета позиция. Мърсисайдци изостават само с три точки от четвъртия - "Тотнъм", като са изиграли и мач по-малко.

Мохамед Салах вкара два пъти ( в 66' /83') и вече е голмайсторът на "Ливърпул" във Висшата лига със 129 гола. Преди това Роби Фаулър водеше тази класация.

Коди Гакпо (43' и 50') и Дарвин Нунес (47' и 75') също вкараха по два гола. Един точен изстрел в противниковата врата отбеляза Роберто Фирмино в 88-ата минута.

Сезонът на "Ливърпул" дълго време беше разочароващ, но сякаш може да има щастлив край, поне в Лигата. Отборът вече отпадна от Купата на Англия. В мачовете от Шампионската лига в първия осминафинален мач "Ливърпул" загуби с 5:2 у дома от "Реал Мадрид". Реваншът ще се играе в Мадрид на 15 март.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук: