Сербезова ще съди бившия директор на Онкологията, след като той я уличи в зависимост от частни интереси

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Министърът на здравеопазването Асена Сербезова e решила да даде на съд за клевета д-р Стефан Константинов - доскорошен директор на столичната онкологична болница, който беше отстранен от нея преди дни.

Константинов твърди, че формалните мотиви за уволнението му са прикритие за други частни интереси, които стоят зад решението на Сербезова.

В интервю за bTV той я обвини в "тежки зависимости от фармацевтичната индустрия", като даде пример с това, че зам.-министър на здравеопазването е бивш директор на компания, изгубила поръчка за доставка на изотопи за 1,6 млн. лв. в Онкологията.

"Фирмата губи поръчката и обжалва в КЗК. В КЗК потвърждават, че решението на болницата е правилно, фирмата не е съгласна и обжалва пред ВАС. От ВАС също потвърждават, че болницата е права. Познайте директорът на фирмата, която обжалва и е загубила делата срещу болницата - загубила е и пазар за 1,6 млн. лв. - къде се намира? Директорът на тази фирма е зам.-министър на здравеопазването. А в момента изпълнява функциите на министър на здравеопазването, защото г-жа Сербезова е на "заслужена" почивка", каза Стефан Константинов в сряда в сутрешния блок на bTV.

В интервюто той твърдеше още, че има и други доказателства за мнението си, че Асена Сербезова е взела решения в интерес на фармацевтичната индустрия.

Малко по-късно от Министерството на здравеопазването обявиха, че тя ще заведе дело срещу него за клевета.

Преди ден Константинов даде пресконференция, на която описа в какво състояние е заварил Онкологията и в какво състояние я предава на следващия директор, като постави под въпрос защо МЗ е решило да го уволни на фона на подобрените финансови резултати.

Бившият здравен министър (2010-2012) поиска премиерът в оставка Кирил Петков също да вземе отношение по казуса.

Важно днес

Си Дзинпин посрещна Путин в Пекин, за да говорят за газ и нов световен ред

Китай повтаря с руския президент церемониите от визитата на Тръмп

07:55 - 20.05.2026
Важно днес

Зрелостниците решават вариант номер 8 на матурата по БЕЛ

На изпит ще се явят над 53 000 ученици, които завършват 12. клас

07:31 - 20.05.2026
Важно днес

Taiwan Travelogue спечели международния "Букър" за 2026 г.

"Остайница" на Рене Карабаш имаше шанс за една от най-престижните литературни награди в света

23:55 - 19.05.2026
Важно днес

Virginia Records ще съди всеки, който опитва да си присвои марката Bangaranga

Филип Харманджиев, който искаше да продава кисело мляко Bangaranga, вече е оттеглил заявката си

21:15 - 19.05.2026
Кино и сериали

Проектът за филма „Дълговете на инспектора“ получи награда в Кан

В главните роли са Алена Вергова и Захари Бахаров, а снимките започват тази есен

20:39 - 19.05.2026
Важно днес

Жалба в КЗК спря поръчката за Националната детска болница

Жалбата е подадена от дружеството, което проектира детската болница в Бургас

18:38 - 19.05.2026
Важно днес

Григор Димитров допусна поредна загуба. Пропуска Ролан Гарос за първи път от 2011 г

Пореден удар в сезона на българина

17:48 - 19.05.2026