“Ливърпул” спечели без “египетския крал” в Шампионска лига Снимка: © getty Images

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


“Ливърпул” спечели гостуването си на “Интер” на “Сан Сиро” с 1:0. Победният гол падна от дузпа в края на мача и бе реализиран от Доминик Собослай.

Мачът иначе не предложи кой знае колко любопитни моменти, но бе изключително важен за намиращия се в криза шампион на Англия.

В класирането “Ливърпул” се изкачи до осмата позиция с 12 точки в Шампионска лига, а същия актив имат още четири отбора, включително “Интер”, който е пети.

Успехът идва на фона на големи вътрешни скандали заради голямата звезда на клуба Мохамед Салах.

Мениджърът на тима Арне Слот получи подкрепа от ръководството да замрази Салах извън титулярния състав, а за Милано той бе и извън групата, макар на стадиона да имаше фенове със знамена, на които пише "Египетският крал".

Салах игра едва 45 минути в последните три мача на мърсисайдци, в които тимът спечели 5 от възможни 9 точки срещу “Уест Хям”, “Съндърланд” и “Лийдс” във Висшата лига. Той има огромни разногласия с тренора Арне Слот, заради което и съблекалнята на клуба, и феновете са разделени на лагери.

Отстраняването не се хареса на Салах и той публично изрази своето разочарование по време на интервю след равенството 3:3 срещу “Лийдс”.

Египтянинът стигна далеч, като каза, че се чувства като "хвърлен под автобуса" и че отборът не си спазва обещанията, които е направил по време на подписването на новия му договор през лятото.

Освен това намекна, че клубът не оценява това, че той е водищят голмайстор в последните сезони. И в прав текст заяви, че не е в добри отношения с мениджъра Слот.

За “червените” сега предстои мач срещу “Брайтън” на 13 декември, а това ще е последният двубой, в който Салах ще може да бъде използван преди да замине да играе за Купата на Африка.

Още интересни резултати от Шампионска лига: "Аталанта" - "Челси" 2:1, "Барселона" - "Айнтрахт" 2:1, "Байерн" (Мюнхен" - "Спортинг" (Лисабон) 3:1

Важно днес

Кузман Илиев допусна "коалиция с Радев", но няма да дава партията си като "носна кърпа"

Той отрече да са водени разговори с президента към момента

17:37 - 20.01.2026
Важно днес

Тръмп каза, че няма връщане назад за Гренландия и го показа с AI картинка

В Давос европейските лидери открито признаха, че светът вече е в нова фаза

17:08 - 20.01.2026
Важно днес

Бургас обявява грипна епидемия, във Варна удължават противоепидемичните мерки

В три области са в сила временни противоепидемични мерки

15:01 - 20.01.2026
Спорт

Малена Замфирова триумфира на Европейската купа в Банско

При мъжете Александър Кръшняк също се представи на много високо ниво и остана втори

14:36 - 20.01.2026
Важно днес

Асен Василев пита Радев дали иска България "по Орбанов модел"

"Този вот ще бъде съдбовен за България и ще предопредели по кой от трите пътя ще тръгне страната"

14:14 - 20.01.2026
Живот

Президентът на Германия поздрави Самуел Финци за 60-ия му рожден ден

Актьорът Самуел Финци празнува своя 60-ти рожден ден на 20 януари

13:47 - 20.01.2026
Важно днес

Студенти организираха протестна акция пред кабинета на Сарафов

"Постът на главния прокурор не е личен мандат"

13:40 - 20.01.2026
Текстове от партньори

Кока-Кола България получи отличието „Top Employer“ за четвърта поредна година

В рамките на програмата "Top Employers" компаниите преминават през задълбочен анализ

13:04 - 20.01.2026
Спорт

Григор Димитров отпадна в първи кръг на Australian Open

Отново физически проблем за Димитров

12:22 - 20.01.2026