След наводненията по Южното Черноморие: разчистването продължава, появиха се мародери Снимка: © Стопкадър БНТ

Трети ден продължава работата на кризисните екипи в селищата по Южното Черноморие след наводненията, които нанесоха сериозни щети в района и взеха четири жертви. Бедствено положение в общините Несебър и Царево остава, а достъпът до пострадалите райони е ограничен.

Във ваканционно селище Елените електроподаването е преустановено.

Появиха се и случаи на мародерство, заради което застрашените домове се подсигуряват с аварийни мерки. Пред БНТ директорът на ОДМВР Бургас Владимир Маринов съобщи, че са задържани две криминално проявени лица, в които са открити суми от 4500 евро, куфар с маркови парфюми, скъпи часовници и два лаптопа. Разбити са 8 апартамента, от които са взети тези вещи.

Още от вчера в „Елените“ започна отводняването и обезопасяването. Днес дейностите ще продължат, като ще се включат и доброволци към екипите. Над 200 души са евакуираните, като почти всички те са настанени в курорта „Свети Влас“.

Очаква се в понеделник на място да започне проверка за това дали е имало незаконно строителство. Ще се уточняват и причините, довели до потопа.

В Царево са въведени пропускателни пунктове заради наплива от хора на плажа след слух, че сейфът на автосервиз се е разбил в брега на морето и са започнали да изплуват пари. По информация на полицията става дума за сейф, тежащ около 600 кг с ценности, пари и документи. Тази нощ са се появили желаещи да се гмуркат в морето, за да търсят разбития сейф, но органите на реда са ги спрели. Собственикът на фирмата също издирва сейфа с водолаз.

58-годишна жена е четвъртата жертва на наводнението в Елените


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Политика

Нетаняху се надява "в следващите дни" израелските заложници да бъдат освободени

Преговорите за прекратяване на огъня между Израел и Хамас трябва да започнат в Кайро в понеделник.

11:56 - 05.10.2025
Важно днес

Съюзът на съдиите призова за оставката на Борислав Сарафов

Апелът идва по повод внушенията на Борислав Сарафов за политически обвързаности на Върховния касационен съд предизвикани от две разпореждания на съда, в които го обявява за нелегитимен изпълняващ функциите главен прокурор

11:12 - 05.10.2025
Политика

Прокуратурата е внесла в съда обвинителните актове срещу Кирил Петков и Божидар Божанов

Те са обвинени, че са оказали опит за принуда над бившия министър на електронното управление от кабинета "Денков" Александър Йоловски.

09:04 - 05.10.2025
Важно днес

Турските власти отмениха концерта на Роби Уилямс в Истанбул от "съображения за сигурност"

Това трябваше да бъде последния концерт от турнето на Уилиямс BritPop

09:04 - 05.10.2025
Спорт

"Левски" издържа още един тежък тест в Първа лига

"Сините" потрепериха в края срещу "Берое"

21:59 - 04.10.2025
Спорт

"Ливърпул" се провали, а "Арсенал" е новият лидер във Висшата лига

Криза в състава на мърсисайдци

21:35 - 04.10.2025
Важно днес

58-годишна жена е четвъртата жертва на наводнението в Елените

Съпругът ѝ - руски гражданин - е подал сигнал за изчезването ѝ

19:52 - 04.10.2025
Важно днес

Нова отсечка на АМ "Хемус" до Дерманци ще бъде отворена за движение

Отсечката свързва пътните възли "Боаза" и "Дерманци", до месец ще е готова връзка с пътя Луковит - Угърчин

18:01 - 04.10.2025
Политика

"Японската Маргарет Тачър" може да стане първата жена-премиер на страната

Ако бъде избрана, тя ще разполага с по-малко от две седмици, за да се подготви за планираната визита на Доналд Тръмп

16:42 - 04.10.2025