След успеха над Австралия: Волейболистите ни допуснаха драматичен обрат от Германия Снимка: © Getty Images

Националният волейболен отбор на България загуби втори мач в Лигата на нациите, след като пропусна точки за спечелване на срещата с Германия и допусна обрат. Играчите на Силвано Пранди и Николай Желязков претърпяха поражение след над 2:30 ч. игра в италианския град Римини – 2:3 (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15).

Подмладеният състав на „лъвовете“ вече има две загуби и успех в първите си три мача от един от най-престижните международни турнири. Селекцията ни се намира на 9-то място от 16 отбора. В събота българите надиграха убедително Австралия с 3:0.

Германия, водена от легендарния италианец Андреа Джани, се изкачва в топ четири след две победи и драматично поражение от Франция с 2:3.

В първия гейм България поведе с 9:3 и удължи аванса си, но Германия скъси пасива при 14:16. Въпреки всичко Цветан Соколов завърши със 7 точки в първата част и помогна на тима ни да я затвори с 25:19.

Веднага след паузата играчите на Силвано Пранди поведоха с 5:2, но опонентът обърна до 13:10, а до края не изпусна аванса си. Това обаче нямаше значение за „лъвовете“, които отново поеха контрол над двубоя и взеха аванс в геймовете, печелейки равностойната трета част с 25:22.

Четвъртият гейм беше повече от драматичен – Германия поведе с 23:20, но атака на Соколов и две блокади на Алекс Грозданов доведоха до шанс да затворим мача. Опонентите обаче изиграха страхотно две атаки през центъра, останаха стабилни при посрещане, а Соколов направи грешка при единична блокада и даде частта на германците – 30:28.

В решителния пети гейм тимът на Андреа Джани поведе с 4:1 след лоша атака на българите от зона 6 и сервис в аут. До края германците не изпуснаха аванса си и спечелиха с 15:11.

Турнирът в Римини продължава от 28 май до 27 юни, като накрая ще се определи финална четворка от всички 16 участници.