Спецакция в София: Задържан е бивш служител на МВР, свързан с Божков Снимка: © МВР

Абонирайте се за нюзлетъра на "Булевард България", за да получавате селекция с най-интересните теми на седмицата през погледа на нашия екип:


Спецакция с тежко въоръжени командоси се провежда на две места в София - задържан е бивш служител на МВР, който се е грижил за охраната обвиняемия и укриващ се в ОАЕ Васил Божков.

Екипи на полицията, Бюрото за защита на свидетели, а и прокурори от Специализираната прокуратура са влезли в къща на ул. "Бяла черква" №1 в квартал "Симеоново". Влезли са и в офис на охранителна фирма на ул. "Черковна" №38.

По неофициална информация - акцията има връзка с проследяването и заснемането на един от наблюдаващите прокурори по разследванията срещу Божков, срещу когото има общо 18 повдигнати обвинения.

Преди седмица бизнесменът пусна снимка на зам.-шефа на спецпрокуратурата Ангел Кънев как излиза от сградата на НАП.

Провеждащата се акция е под ръководството на Специализираната прокуратура.

Важно днес

Александър Сталийски загуби дело за клевета срещу Ивайло Мирчев

Бизнесменът заведе иск заради твърденията на Мирчев, че има интерес да придобие "Хиполенд"

10:44 - 15.04.2026
Технологии

Два пъти по-чисто, два пъти по-бързо: Philips представя електрическия моп Philips OneUp

Philips OneUp използва различен подход, като безшумно събира мръсната вода от пода в отделен резервоар и едновременно подава чиста

10:38 - 15.04.2026
Важно днес

Собственикът на камиона, блокирал тунел на "Хемус", е политически активист

Вътрешният министър не изключи вероятността да става дума за политическа провокация

10:02 - 15.04.2026
Важно днес

24 полета между България и Германия са отменени заради стачка в Lufthansa

Стачните действия започнаха в полунощ и ще продължат и през целия ден утре

08:11 - 15.04.2026
Важно днес

Хиляди протестираха срещу плановете на Роберт Фицо да премахне гласуването по пощата

Според опозицията целта е да бъдат ограничени избирателните права на прозападните словаци, които живеят в чужбина

08:10 - 15.04.2026
Здраве

Милиони хора с проблем с щитовидната жлеза приемат левотироксин без да имат нужда - какво казва науката

Често лекарството се предписва прибързано и никога не се стига до спиране на терапията

08:00 - 15.04.2026
Важно днес

Израел и Ливан седнаха на масата за преговори за пръв път от 1993 г.

Двете страни са се договорили да работят за намаляване на влиянието на “Хизбула”

07:31 - 15.04.2026