Vivacom се извини на абонатите след срив в мрежата (Обновена) Снимка: © Виваком

*статията е обновена в 13:10 ч. на 25 април

Сривът в мрежата на Vivacom e отстранен, но все още са възможни затруднения. Това става ясно от съобщение, публикувано в страницата на телекома.

Компанията заяви в официално становище, че причина за техническите проблеми е "софтуерна актуализация на мобилната мрежа, извършена от наш доставчик".

"В резултат на това потребители на Vivacom е възможно да са изпитвали затруднения при гласови обаждания и услуги за пренос на данни.

Искрено се извиняваме за причиненото неудобство и работим приоритетно по пълното отстраняване на проблема и възможно най-бързо възстановяване на услугите", се казва в съобщението на телекома.

От компанията съветват абонатите, които все още изпитват затруднения с използването на мобилни гласови услуги или мобилен интернет, да рестартират своето устройство или да активират и деактивират самолетния режим.

"Това ще помогне за възстановяване на нормалната работа на услугите", пише на страницата на телекома.

Тази сутрин хиляди абонати в различни части от страната останаха без достъп до мобилната мрежа на Vivacom заради срив в системата. Съобщения за проблема имаше от клиенти на компанията в София, Гоце Делчев, Елхово и др. населени места.

Комисията за регулиране на съобщенията съобщи, че следи възникналата ситуация от самото начало и в момента нейни екипи работят заедно с компанията за отстраняване на проблема. От КРС допълват, че първоначално е имало срив в мрежата на Viacom във варненско, който впоследствие е обхванал цялата мрежа.

"След приключване на действията по отстраняване на инцидента, КРС ще започне анализ и проверка на "Виваком България". Резултатите от проверката ще бъде изпратени в Комисията по транспорт и съобщения в Народното събрание", става ясно от съобщението на регулатора.

По-рано през деня депутатът и председател на парламентарната комисия по транспорт Кирил Добрев (БСП) призова за информация какво е причинило срива в мрежата на телекома и обяви, че ресорната комисия ще изиска официален доклад от КРС., за да бъдат обсъдени "допълнителни мерки за подобряване на механизмите за превенция и реакция при сривове в критичната комуникационна инфраструктура на страната".


Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Здраве

Ново Нордиск България започна национална информационна кампания: „Моето тегло е моето здраве“

Кампанията цели да информира обществото относно затлъстяването като хронично заболяване

18:29 - 21.10.2025
Важно днес

Васил Терзиев иска актуализация на бюджета на София за 40 млн. лв.

Средствата ще бъдат пренасочени от едни проекти към други в по-напреднал етап на изпълнение

17:57 - 21.10.2025
Спорт

Валентина Георгиева се контузи на Световното в Джакарта

В момента националката е в болницата в Джакарта

17:18 - 21.10.2025
Важно днес

Държавният дълг надхвърли рекордните 17 млрд. лева от началото на годината

България се нареди сред държавите с най-бърз темп на задлъжняване в ЕС

16:37 - 21.10.2025
Важно днес

ГЕРБ и ИТН заговориха за ротационно председателство на Народното събрание

Народното събрание възобновява работата си от сряда

16:18 - 21.10.2025
Важно днес

Европа подкрепи призива на Тръмп за прекратяване на огъня в Украйна по настоящите линии на фронта

ЕС ще обсъди използването на замразените руски активи като гаранция за нов заем от 140 млрд. евро в подкрепа на Украйна

15:46 - 21.10.2025
Важно днес

Назначиха охрана на нападнатия прокурор Иво Илиев и семейството му

Главна дирекция „Охрана“ ще пази и друг магистрат, работил с прокурор Иво Илиев

15:21 - 21.10.2025
Кино и сериали

Създателят на „Adolescence“ Джак Торн екранизира класиката „Повелителят на мухите“

Музиката в сериала по романа на Уилям Голдинг е на Ханс Цимер

15:13 - 21.10.2025
Важно днес

Коалицията на БСП се пропука - Социалдемократите я напускат заради Пеевски

Задкулисието вече управлява страната така, както му харесва, заяви председателят на партията

14:06 - 21.10.2025