Цветана Пиронкова е на един мач от основната схема на Australian Open Снимка: © Getty Images

Цветана Пиронкова е на един мач от участие в основната схема на Australian Open. Ракета №1 на България постигна втора победа в квалификациите, които се провеждат в Дубай. След като даде само гейм в първия кръг, този път Пиронкова трябваше да играе три сета, за да постигне успеха над №204 в света На-Лае Хан – 6-0 3-6 6-1.

Началото на мача бе перфектно за българката, която след края на първия сет можеше да се похвали със загубен само един гейм за изиграни три сета от началото на своя сезон.

В следващите два сета нивото ѝ леко спадна, а и съперничката показа, че мястото ѝ във втори кръг на квалификациите не е случайно. Въпреки това - в решителната част Пиронкова се справи категорично, макар че и в нея Хан оказа сериозна съпротива.

В крайна сметка българката завърши мача със 7 реализирани пробива от цели 23 възможности. На свой ред допусна корейката да вземе сервис гейма ѝ на три пъти.

В последния кръг от пресявките българката ще играе срещу Маргарита Гаспарян или Мариам Болквадзе. В първата фаза тя победи 238-ата в света Киока Окамура с 6-0 6-1.

Прочетете още в TennisKafe.com.

Ако нашият сайт ви харесва, можете да се абонирате за седмичния ни нюзлетър тук:

Важно днес

НС направи важни крачки към приемане на еврото и взе решение за ускоряване на процеса

Парламентът постави като цел 1 юли 2025 г. за приемане на еврото у нас

17:56 - 26.07.2024
Технологии

Vivacom навлиза ударно в света на гейминга с турнира „Game ON“

Популярни геймъри, техните фенове и специални гост-звезди влизат заедно в епичен сблъсък за награда от 15 000 лева

17:46 - 26.07.2024